Закарпаття: Крайові інспектори праці говорили в Ужгороді про свою роботу у 2010 році

[Total: 0    Average: 0/5]

1 лютого цього року Територіальна Державна інспекція праці (ТДІП) у Закарпатській області підвела підсумки роботи за 2010 рік.
Минулий рік для працівників інспекції праці видався напруженим, але продуктивним. Державні інспектори отримали достойні результати в наглядовій діяльності за дотриманням законодавства про працю на підприємствах, установах та організаціях Закарпаття. Спільними зусиллями  з виконавчою владою області вдалося припинити, а згодом і зменшити ріст заборгованості з виплати  заробітної плати на підприємствах краю. Станом на 1 січня 2011 року рівень заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах Закарпатської області в порівнянні з січнем 2010 року зменшився на 3073,40 тис. грн., тобто на 41,2 %.  Важливо, щоб ця позитивна тенденція знайшла продовження у 2011 році,  зазначив у своєму виступі начальник інспекції праці  Іван Левкулич.

В цілому результати роботи ТДІП покращилися фактично по всьому переліку показників, які є предметом контролю з боку Держнаглядпраці України та його територіальних органів.

Зокрема, державні інспектори праці протягом 2010 року провели 1355 перевірок підприємств, установ організацій області, що на 6,6% більше в порівнянні з 2009 роком. Слід зазначити, що у 90,1% випадків, перевірки завершувалися виявленнями порушень законодавства про працю різної категорії тяжкості. Це певною мірою засвідчує, що на підприємствах краю правова культура у сфері трудових відносин є ще низькою. За цих умов посадові особи інспекції праці вживали до порушників закону адекватних заходів юридичного впливу.

Так, за наслідками перевірок на керівників підприємств, установ та організацій, які нехтували трудовим законодавством складено та скеровано до суду 1008 протоколів про адміністративні правопорушення, що на 9,3 %  більше в порівнянні з січнем – груднем 2009 року. За матеріалами ТДІП на порушників закону, судами області накладено штрафів на суму понад 360 тис. грн. (+27,7%).

За наслідками перевірок посадові особи інспекції праці внесли 1546 приписів про усунення порушень законодавства про працю, обов’язкових для виконання. Втім, 185 роботодавців знехтували законними вимогами інспекторів праці, а тому були оштрафовані від 850 до 1700 гривень кожен. Загальна сума штрафів за справами вказаної категорії більше 168 тис. грн. (+23,2%).

Значних зусиль в минулому році ТДІП докладалось, щоб здолати нелегальне використання роботодавцями найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин. Цей сегмент діяльності важливий не тільки для захисту трудових прав працівників, але і для наповнення коштами державного бюджету. Протягом минулого року державні інспектори на підприємствах області виявили 286 працівників, з якими відповідно до чинного законодавства не було оформлено трудових відносин.

За матеріалами ТДІП, органами прокуратури порушено 33 кримінальні справи за ознаками ст.ст. 172,175 Кримінального  кодексу України.

Крім цього, безпосередньо державними інспекторами праці розглянуто  342 звернення громадян та проведено 118 перевірок за зверненнями правоохоронних органів.

Нагадаємо читачам, що Територіальна державна інспекція праці відповідно до покладених на неї повноважень здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства про працю на підприємствах, установах та організаціях незалежно від форм власності та у фізичних осіб, які використовують найману працю.

В.І.Фека, заступник начальника відділу Територіальної Державної інспекції праці (ТДІП) у Закарпатській області

Comments are closed.