Закарпаття: Мер Ужгорода Віктор Погорєлов приймав мера Ніредьгази Ференца Ковача

На зустрічі двох міських голів йшлося про культурну та інфраструктурну співпрацю.

Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов приймав мера Ніредьгази. Ференц Ковач – нещодавно обраний голова угорського міста-побратима і депутат парламенту країни-сусідки. Мета зустрічі – відновити партнерські взаємини міст. Як зазначив Віктор Погорєлов, Ніредьгазу можна вважати цілком європейським містом, Ужгород же наразі лише прагне досягти такого рівня.

Під час бесіди міських голів йшлося про напрямки потенційної співпраці. Спершу про культурні – так, Ференц Ковач запросив ужгородських і закарпатських митців до участі у фестивалях і музичних конкурсах. Також висловив пропозицію, зокрема, навзаєм організовувати поїздки школярів – для налагодження дружніх зв’язків.
Відтак Ференц Ковач зазначив, що готовий лобіювати у парламенті Угорщини ідею розвитку залізничного сполучення між нашими державами – за задумом, потяги “Інтерсіті” мають доїздити до Ужгорода, таким чином, наше місто стане “містком” між Україною і Європою. Серед перспективних проектів – і будівництво логістичних центрів на прикордонній території. Як наголосив Віктор Погорєлов, такий проект вже розроблений Закарпаттям, і в разі отримання інвестицій міг би стати потужним поштовхом до розвитку економіки регіону.
Угорські сусіди готові ділитися з ужгородцями досвідом у налагоджені системи водопостачання та роботи з відходами, – зазначив Ференц Ковач. Віктор Погорєлов розповів, що Ужгород відчуває проблеми в цих галузях через брак систематичного фінансування і потребу вкладень значних коштів, але водночас має плани щодо реорганізації системи – так, до прикладу, тривають переговори з фірмами, котрі б налагодили роботу з відходами. Новацій потребує і водопостачання – метою, зокрема, є організація цілодобового, що вдалося за останній час зробити в одному зі “спальних” мікрорайонів, ця праця триває, але водночас уваги потребують і очисні споруди.
Незабаром Ужгород і Ніредьгаза проведе зустріч депутатів міських рад. А в подальшому міста-побратими прагнутимуть спільно розробляти проекти для участі у конкурсах на здобуття грантів Євросоюзу, – повідомляє прес-служба Ужгородської міської ради.