Закарпаття: На Солотвино виділили 150 мільйонів гривень

Кабінет Міністрів прийняв рішення про виділення коштів на подолання надзвичайної ситуації у селищі Солотвино Закарпатської області.

За дорученням Президента України Кабінет Міністрів прийняв рішення про виділення коштів на проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та недопущення виникнення техногенної катастрофи на території селища Солотвино Закарпатської області. Відповідне розпорядження Уряд прийняв 30 березня 2011 року на своєму засіданні .

Згідно з документом, 149 млн. 556 тис. грн. будуть виділені Закарпатській обласній державній адміністрації для подолання надзвичайної ситуації державного рівня, що виникла у Солотвино, повідомили Інтернет-виданню zakarpatpost.net у прес-службі МНС.

Зокрема, фінансування передбачає винесення за межі небезпечної зони карстових проваль системи каналізації, водо-, електропостачання селища Солотвино. Також будуть відселені мешканців із 72 житлових будинків та побудовані школа і дитячий садок та новий житловий масив.

Уряд доручив Закарпатській облдержадміністрації, Міністерству економічного розвитку і торгівлі разом з Міністерством фінансів та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства згідно з регламентом Кабінету Міністрів оформити проект рішення Уряду у десятиденний термін.

Наприкінці минулого року Президент України доручив Кабінету Міністрів вирішити питання подальшої діяльності ДП “Солотвинський солерудник”, передбачивши збереження Української та Закарпатської обласної алергологічних лікарень, зокрема можливість використання гірничих виробок для лікування хворих на бронхіальну астму.

Проблема карстових проваль у Солотвино продовжує загострюватися. Так, у січні цього року виникло нове провалля в районі вентиляційного ствола шахти № 8, яке зруйнувало електропідстанцію та компресорну. У район небезпечних геологічних процесів попали житлові будинки, системи життєзабезпечення населення та об’єкти інфраструктури.

zakarpatpost.net