Олександр Ледида: “Готуватись до опалювального сезону 2011-2012 років треба вже сьогодні”

У вівторок, 19 квітня, під головуванням керівника області Олександра Ледиди відбулась нарада щодо оптимізації теплопостачання населених пунктів області. Як завершити перехід на автономне опалення бюджетних установ та квартирних будинків разом вирішували очільники міст, комунальники та газовики.

Зокрема, у нараді взяли участь перший заступник голови обласної адміністрації Іван Бушко, міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов, заступник мукачівського очільника Ігор Радиш, голова правління ВАТ «Закарпатгаз» Юрій Рибачок.

Найбільш складна ситуація сьогодні в обласному центрі. Як розповів міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов, вже обстежено більше 6 тис. квартир. У 2,3 тис. помешкань необхідно встановити індивідуальне опалення. З них – у 860 квартирах робити це треба тільки за бюджетні кошти, адже там проживають малозабезпечені ужгородці. Також Віктор Погорєлов повідомив:
– Нова схема теплозабезпечення вже розроблена. У п’ятницю депутати затвердили її на сесії міськради. Сьогодні розпочинаємо процес отримання дозволів та узгодження плану з обласними службами.
Підняв міський очільник і проблему оплати за тепло соціально незахищеними – у разі встановлення електричного індивідуального опалення, вони не зможуть отримувати субсидії:
– До вирішення цих проблем я долучатимусь особисто. Готуйте матеріали, будемо просити, щоб малозабезпеченим родинам плату не піднімали – за рахунок оптимізації тарифів. Також пишемо лист на МінЖКГ – щоб виділили кошти на виконання техумов по газовій мережі, – зауважив керівник Закарпаття Олександр Ледида.
Заступник мукачівського очільника Ігор Радиш повідомив: у Мукачеві на автономне опалення переводять 3,6 тис. абонентів, 1400 з них – соціально незахищені. Міська влада вже визначила 197 родин, яким індивідуальне опалення встановлять першочергово. Коштів не вистачає, зокрема, на реконструкцію газових мереж – за попередніми підрахунками тільки на це місту знадобиться 4,8 млн. грн.
Наприкінці наради Олександр Ледида поцікавився ситуацією з відновленням гарячого водопостачання в гуртожитках УжНУ. Віктор Погорєлов розказав, що до кінця цього навчального року проблему вирішать за допомогою графіків постачання гарячої води – тричі на тиждень. Та це лише тимчасовий вихід, вважає керівник краю:
– Необхідно знайти оптимальне рішення – й забезпечити нашим студентам комфортні умови проживання. Але перейматися проблемою має не тільки влада – за її вирішення має взятись безпосередньо університет, – резюмував голова обласної адміністрації Олександр Ледида.

Прес-центр ОДА

Comments are closed.