Ужгород: Проблема тіньової зайнятості стала темою обговорення круглого столу в Закарпатській ОДА

[Total: 0    Average: 0/5]

Ужгород: Проблема тіньової зайнятості стала темою обговорення круглого столу в Закарпатській ОДАСьогодні, 20 квітня, в облдержадміністрації відбувся круглий стіл на тему «Легальна робота сьогодні – достойна пенсія завтра». Участь у заході взяв заступник керівника краю Іван Качур, начальник обласного управління Пенсійного Фонду Анастасія Пентек, начальник обласного управління праці та соцзахисту населення Віктор Мацола, заступник прокурора області Іван Русин, начальник Територіальної державної інспекції праці Іван Левкулич, директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич,  представники обласної ДПА та ради профспілок.
Головне питання порядку денного – проблема тіньової зайнятості. За оцінками експертів, в Україні 45-50 % заробітної плати виплачується «в конвертах». Зокрема, у Закарпатті за результатами перевірок Територіально державної інспекції праці, у минулому році до адмінвідповідальності притягнуто 1188 посадових осіб, яких було оштрафовано на суму 528,4 тис. гривень. У першому кварталі нового року – 430 посадовців, на яких накладено штраф – 153,5 тисяч.  У свою чергу органи прокуратури у 2011 році порушили проти недобросовісних роботодавців вже 11 кримінальних справ.
– Втім, як показує досвід, існуючий механізм не достатній для ефективного впливу на працедавців, які порушують закон, – зазначив начальник Територіальної державної інспекції праці у Закарпатській області Іван Левкулич.
Саме тому Міністерство соціальної політики розробило три проекти законів, які передбачають встановлення відповідальності юридичних осіб, збільшення штрафу за кожного неоформленого працівника до 34 тисяч гривень та інші нововведення, спрямовані на захист прав працівників.
– Самі люди готові до легалізації, не готові роботодавці. Ці законопроекти повинні їх підштовхнути, – резюмував, заступник голови облдержадміністрації Іван Качур.

Прес-центр ОДА

Loading...

Comments are closed.