Закарпаття на 25 місці – за темпами зростання обсягу заборгованості із виплати заробітної плати

У січні-березні 2011 року область суттєво покращила становище у загальнодержавній комплексній оцінці соціально-економічного розвитку регіонів України і зайняла в ній 5 загальне місце серед 27 областей і міст держави проти 15-го за підсумками 2010 року та 21-го – у І кварталі 2010 року. Але за деякими показниками, область все ще пасе задніх…

Таке покращення  рейтингового місця області обумовлене тим, що за підсумками І кварталу цього року область покращила порівняно із січнем-березнем 2010 року 25 із 39, або 64% показників, а погіршила – лише 12 (31%) показників, залишилися на рівні  відповідного періоду минулого року 2 показники загальнодержавної комплексної оцінки соціально-економічного розвитку регіонів України.

Хоча область не займає останнього 27 місця  за жодним із 39 показників оцінки, проте знаходиться за 4 показниками  на 24-26 місцях в державі. Зокрема,  це 26 місце за темпами зростання доходів місцевих бюджетів (105,6 відс., в середньому по Україні -109,4 відс.), 25 місце – за темпами зростання обсягу заборгованості із виплати заробітної плати в цілому по області (132,0% станом на 1 квітня ц.р. порівняно з початком року проти 108,7% по Україні), 24 місця –  за обсягом інвестицій в основний капітал у розрахунку на 1 жителя області (1746 грн. за 2010 рік проти 3298 грн. в середньому по Україні) та за темпами зростання обсягу заборгованості із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах (177,7% порівняно з початком 2011 року проти 105,6% по Україні).

Також область займає низькі 21-22 місця ще за 5 показниками – часткою  інноваційно активних промислових підприємств, абсолютним приростом обсягу реалізованих платних послуг на 1 жителя, темпами  і зменшенням обсягів прямих іноземних інвестицій та рівнем середньомісячної заробітної плати. При цьому, варто відзначити, що за 7 показниками область займає 1-3 місця в державі. Зокрема, регіон має найменшу в Україні  питому вагу збиткових підприємств, найменший індекс зростання споживчих цін та найвищий рівень оплати населенням житлово-комунальних  послуг.

За рівнем оплати спожитого природного газу та динамікою зростання чисельності населення область знаходиться на 2 місці в державі, за темпами зменшення податкового боргу та рівнем злочинності – на 3 місці, повідомили Інтернет-виданню zakarpatpost.net у прес-центрі ОДА.

Окрім цього, регіон характеризується 4 місцем за темпами зменшення обсягу збитків, 6-ми місцями – за питомою вагою податкового боргу області в загальнодержавному показнику та темпами зменшення заборгованості до Пенсійного фонду, 7 місцями – за темпами зростання обсягу експорту товарів та за  часткою працівників із заробітною платою менше прожиткового мінімуму, 8 місцем – за темпами введення в експлуатацію житла та 9 місцем – за темпами зростання обсягу інвестицій в основний капітал.

zakarpatpost.net