Закарпаття: У конкурсі косарів на Іршавщині приймав участь 88-річний Іван Попович
В селі Собатин, що на Іршавщині пройшли змагання серед косарів. Організаторами доволі незвичного дійства виступили Іршавська районна організація Українського товариства мисливців та рибалок та Іршавська РДА.Загалом участь у змаганнях взяли 20 учасників. За кожним була закріплена ділянка в 1 сотину землі з майже півметровою травою. За умовами конкурсу перемагав той, хто скосить траву скоріше та якісніше за інших, повідомляє сайт irda.gov.ua
Варто відзначити, що жодних вікових обмежень організатори не встановлювали. Тож відверто здивувалися, коли бажання виборювати призи виявив… 88-річний Іван Попович із села Ільниця. У чоловіка – чималий досвід косарства. Вперше косу в руки він взяв у 14 років. Відтоді майже щодня цей сільськогосподарський інструмент – незамінний помічник діда Івана у господарстві. Саме завдяки їй нині пенсіонер – у чудовій формі. Що й довів він під час змагань.
– Трохи важко було, бо територія не найлегша, але ми справилися – хтось краще, хтось гірше. Мені ж не впору вже з сорокарічними змагатися, але ми всі старалися, – розповів Іван Попович.
Переможцем цьогорічних змагань став не лише однофамілець, але й тезка найстаршого учасника – Іван Попович, представник Кам’янського УТМР. Чоловік викосив свій 20-метровий відрізок за 9 хвилин. Секрету успіху він не розкриває. Лише зізнається: для того, щоб стати кращим, потрібно вести здоровий образ життя.
– Головне – здоров’я, – підсумував переможець. – Без нього жодна спеціальна техніка косіння не допоможе. Маю на господарстві 2 гектари землі. Лише за допомогою коси викошую усю траву. За 2-3 години можу впоратися з травою 30 сотинах землі.
За словами організатора змагань та керівника Іршавщини Віктора Феєра, в районі є чимало територій, що не використовуються. Їхня захаращеність і стала поштовхом для організації такого заходу.
– Території, що ніким не використовуються, ми вирішили зробити своєрідним плацдармом для змагання між колективами УТМР. Це і шанс показати свої можливості, і допомога лісовому господарству. Адже, трава скошена сьогодні буде висушена і використана як корм взимку для оленів та косуль. Відзначу, що подібні змагання проводитимуться кілька разів у році. Вже через місяць косарі перейдуть на полонини. Тому сподіваюся, що цей конкурс-змагання стане традиційною.
Усі учасники змагання отримали призи від Партії регіонів – новий сільськогосподарський інструмент, а переможці – ще й грошове заохочення. Наразі Іршавщина вже готується до нових заходів, зокрема, до фестивалю ковальського мистецтва та народних промислів “Гамора”.