В Ужгороді відбулося засідання оперативного штабу з координації заходів, пов’язаних з пожежною небезпекою у 2011 році

15 червня в приміщенні Закарпатської облдержадміністрації відбулося засідання оперативного штабу з координації заходів щодо мінімізації можливих негативних наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежною небезпекою у 2011 році, що був створений на виконання доручення Першого віце-прем’єр-міністра з метою недопущення виникнення пожеж в природних екосистемах та оперативного реагування в разі їх виникнення.

Створення оперативного штабу, до складу якого увійшли зацікавлені управління облдержадміністрації, лісофондоутримувачі, правоохоронці та військові формування, проходило під керівництвом управління МНС в Закарпатській області. Відповідно райдержадміністраціям та міськвиконкомам теж було доручено утворити аналогічні структури.

Засідання, під головуванням першого заступника начальника обласного УМНС Ореста Фока, розпочалося із аналізу результатів перевірок лісофондоутримувачів, які відтепер повинні здійснювати постійний моніторинг обстановки лісового фонду на території області; продовжити очищення лісів від захаращень, оновлювати мінералізовані смуги, протипожежні розриви, передусім ті, що прилягають до населених пунктів, у межах просік під повітряним лініями електропередач, нафто- та газопродуктопроводів, доріг протипожежного призначення. Також потрібно створити запас картографічних матеріалів на лісові масиви з поділом на квартали та нанесенням на них доріг протипожежного призначення та існуючих природних і штучних водоймищ; поновити запаси паливо-мастильних матеріалів. Також було вирішено провести додаткові тренування сил, визначених мобілізаційно-оперативними планами ліквідації лісових пожеж для захисту населених пунктів, лікувально-оздоровчих закладів та інших об’єктів.

Закарпатському управлінню МВС склад оперативного штабу доручив вжити заходів щодо заборони заїзду на територію лісового фонду транспортних засобів та недопущення їх стоянок уздовж лісонасаджень; обмежити у період високого ступеню пожежної небезпеки відвідування громадянами лісових масивів області, заборонити випалювання стерні, бур’янів, смітників, сухої трави; забезпечити контроль за дотриманням заходів пожежної безпеки у місцях масового відпочинку людей, що розташовані в лісі та поруч з лісовими масивами, особливо у вихідні та святкові дні.

Забезпеченням готовності медичних закладів області до надання відповідної допомоги постраждалим від пожеж громадянам опікуватиметься управління охорони здоров’я. Також було вирішено, що особовий склад Чопського та Мукачівського прикордонних загонів під час здійснення польотів гелікоптером проводитиме спостереження за лісовими масивами. У разі виявлення пожеж або загорань негайно повідомлятиметься до управління МНС. В свою чергу рятувальники зобов’язані й надалі підтримувати в постійній готовності сили і засоби, що можуть бути задіяні для ліквідації пожеж в лісових масивах; проводити навчання керівників районних штабів.

УМНС України в Закарпатській області