Мала Добронь святкувала День села

У позаминулу неділю водинадцяте Мала Добронь святкувала вже традиційний День села. На жаль, погода трохи підвела організаторів, але зрештою все ж змилувалась над господарями і о 16-ій із-за хмаринок навіть виглянуло сонечко, щоб додати учасникам дійства оптимізму та бадьорості, хорошого настрою.Поки ж самодіяльні митці вносили корективи до програми, пов’язані з нещодавнім дощиком, ті хто прийшов вчасно, мали змогу ознайомитись з ілюстрованою історією села, вгледітись в архівні світлини, послухати розповіді старожилів про минуле й сьогоднішнє Малої Доброні. Ми теж з охайно оформлених стендів довідались про те, що нинішнє торжество – одинадцяте за ліком, а попри нього тут вже 17 разів проводились виноградні бали і три рази – фестивалі паприки. Привертали увагу також картини та символи М.Доброні, виготовлені місцевим народним умільцем Шандором Уром.

Свято відкрив незмінний за ці роки голова Балаж Ембер. Урочисто звучать Державний гімн України та національний – Угорщини. “Мер” з однаковим піднесенням співав обидва. Він щиро здоровив присутніх із знаковим днем, бажав достатку і Божої благодаті, успішного господарювання та змістовного відпочинку.

Відтак за традицією сценою заволоділи наймолодші – вихованці місцевого дитсадка. Вони щиро славили рідне село, свій чарівний край – Закарпаття, державу Україну, причому на двох мовах – угорській та українській. Порадували й учні Малодоброньської школи мистецтв, які запропонували односельчанам захоплюючу й різножанрову програму на будь-який смак. Були в ній і іскрометні народні та сучасні танці, і “Лебедине озеро” Чайковського в інтерпретації у дві руки Оксани Гадар та Барбари Томаші, віночок угорських мелодій, що линули з акордеону другокласника Давіда Балога, нев’януча композиція Луїса Амстронга “Який чудовий світ” у виконанні на трубі Ласло Зазулича, і гра на скрипці юної Крістіни Сабо, й багато інших номерів-шедеврів, якщо навіть перерахувати усіх – газетної площі не вистачить. Та прикметним для кожного з оригінальних виступів було щире прагнення сподобатись учасникам свята, подарувати їм приємні хвилини. Треба сказати, це – удалось. Молодці!

Хвилю овацій зірвав багатьма любимий вокальний дует “Колор” Малодоброньсьної ДШМ у складі її директора Ласло Гіді та викладача Петера Сані. Віночки ностальгійних мелодій в майстерному їх виконанні схвилювали не лише дорослих, а й молодь, які гаряче аплодували митцям. Симпатії ж юні завоював ще один знаний виконавець – працівник райвідділу культури Василь Клочуряк, котрий заворожив популярними українськими піснями. Насамкінець громаду, що ширшала і ширшала, звеселяли діджеї Полі та Шоні.

Не нудьгувала на святі й малеча. На її радість з обласного центру привезли різні захоплюючі атракціони – надувні замки, батути, каруселі, навіть стрілецький тир. Отож разом із внуками могли повправлятись у влучності й старші. Жваво йшла торгівля, господарі та гості охоче смакували незвичними гамбургерами, лангошами, піццою, цукровою ватою та іншими харчовими делікатесами. Та все ж не мав собі рівних специфічний бограч, приготовлений педагогом місцевої школи, депутатом райради Йожефом Уром та працівником сільради Чабою Уром. Всі, хто скуштував цей витвір кухарської майстерності, не могли нахвалити “лицарів казанка”.

Підсумовуючи побачене, можна сміливо повторити слова одного з учасників дійства: малодоброньці щиро вдячні організаторам свята – сільській раді та її депутатському корпусу на чолі з Балажом Ембером, Малодоброньському товариству збереження угорської культури, його активним членам Ласло Гіді та завідуючому клубом Тиберію Шольмошу, місцевим підприємцям, зокрема депутату райради Берталону Вароді, які подарували громаді чудове свято і навіть “наспівали” такий потрібний селянину теплий червневий дощик…

mukachevo.net