35 православних священиків Закарпаття повернулися з Єрусалима

Днями на Закарпаття з паломницької поїздки до Святих місць Єрусалиму повернулися 35 православних священиків з Іршавського та Хустського районів.

Матеріальні витрати взяв на себе депутат Закарпатської облради від Партії Регіонів Степан Деркач. Він же ж попіклувався про культурно-пізнавальну частину перебування духовенства на Святій Землі.
Так, священослужителі мали зустріч з патріархом Єрусалиму і всія Палестини, побували в Храмі Різдва Христового, на горі Сіон. Також священослужителі побували в Гефсиманському саду, в якому знаходиться Церква Усіх націй – сучасна церква, побудована на місці древнього візантійського храму в пам’ять про молебень за Господню Чашу.

Не менші емоції переповнювали духовенство під час Хресної ходи Дорогю Скорботи, по якій йшов Спаситель до місця своєї страти. Крім того, духівники відвідали Спасо-Вознесенський монастир (Єлеонська гора), місце Вознесіння Господа (“Стопочка”), Монастир прп. Герасима Йорданського, Храм Преображення на горі Фавор, Монастир Дванадцяти Апостолів, побувавли на берегах Галілейського моря, окунулися в священні води Річки Йордан.

Священики повернулися із Єрусалиму з нізчим незрівняними враженнями від проведеного часу на Святій землі. Дякуючи Степану Деркачу за прекрасну можливість побувати в Єрусалимі, вони наголосили, що ту благодать, якою вони сповнилися там, крізь молитви передадуть своїм прихожанам.

Натомість сам Степан Тиберійович в коментарі кореспонденту зазначив: “Спілкуючись з настоятелем одного із храмів, який повернувся з цієї паломницької поїздки, я відчув блаженність і відкрите серце цієї людини”.
За словами депутата обласної ради С.Деркача, традиція організації паломницьких поїздок для священослужителів продовжиться і в наступні роки. Адже, на думку відомого благодійника і мецената, це підвищить духовність людей, які приходять до храму. До того ж це добра традція, яка формує особистість і націю вцілому.
 
Олександр ГРАБ