У ЄС впевнені, що Україна може стати європейським гігантом
За умови побудови в Україні ринкової економіки вона може стати європейським гігантом, упевнені в Євросоюзі.
Про це заявив заступник глави британського уряду Нік Клег у Варшаві на саміті “Східного партнерства”.
Він наголосив на важливості подальшого поглиблення інтеграції держав Євросоюзу, що зробить європейське об`єднання ще більш привабливим для потенційних нових членів.
“Країни завжди відрізнялися, рівень інтеграції також був різний, бо народи по різному еволюціонують. Це не проблема, проблема в тому, аби криза не віддалила нас один від одного ще більше. Працюючи рука в руку європейці досягають кращих результатів, ніж повертаючись один до одного спиною”, – сказав він.
Британський віце-прем’єр назвав необхідною умовою розвитку “Східного партнерства” лібералізацію економік та гарантування верховенства права в шести державах, включених у програму.
“Кумівський капіталізм без демократичного контролю не діє. Брак прозорості веде до корупції. Без верховенства права не буде інвестицій”, – сказав Клег.
Він також висловив переконання, що Україна завдяки потенціалу сільського господарства та енергетичних ресурсів може стати “європейським гігантом” за умови побудови в державі ринкової економіки та запровадження демократичних стандартів, в тому числі, через реформу судової системи.
“Бачимо прогрес (в Україні), на жаль, не можна цього самого сказати про Білорусь”, – додав він.
Як повідомлялось, “Східне партнерство” – ініціатива ЄС, почата в травні 2009 року і спрямована на посилення співпраці зі східними сусідами ЄС. До програми “Східне партнерство” спочатку було включено 6 країн-сусідів ЄС: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова і Україна, проте після останніх президентських виборів у Білорусі 19 грудня 2010 року і розгону мирної акції протесту в Мінську участь Білорусі у “Східному партнерстві” була фактично припинена.