Третина підприємців у центрі Ужгорода не мають угод на вивезення сміття

Минулого тижня під час рейду закладами центру Ужгорода міські служби перевіряли наявність угод на вивезення сміття.

У третини підприємців, котрі працюють на найбільш людних і жвавих вулицях, угод не виявилося – із 39 перевірених закладів у 14-ти документів не надали. Однак уже наступного після рейду дня ситуація почала змінюватися на краще: власники й орендарі магазинів та кав’ярень центру приносять укладені угоди на прибирання і підтверджують оплату цієї послуги. Міська влада наголошує, що перевірки триватимуть і можливі найсуворіші санкції до безвідповідальних підприємців, аж до клопотань про припинення дозволів на роботу.

Не поспішають сплачувати за вивезення сміття й ужгородці, що проживають у приватному секторі. Яна Гуса, Гвардійська, Боршоша-Кум’ятського, Добролюбова, Закарпатська, Франка, Лаборця, Кошицька – це далеко не весь перелік вулиць міста, більшість мешканців яких не бажає укладати договори на вивезення сміття з Ужгородським КШЕПом.

Як розповідає начальник підприємства Іван Довбак, власники цих будинків мотивують своє небажання тим, що вони спалюють побутове сміття у власних домівках – у печах, камінах. Та очевидним є той факт, що ці злісні неплатники все ж користуються загальними урнами і виносять відходи, коли звечоріє.

Є й такі, що складають сміття зі своїх домогосподарств (настрижені гілки, траву, листя) на вулиці, майже при дорозі, чим засмічують місто. Начальник КШЕПу розповідає, що все сміття за недбалими господарями потім доводиться прибирати його працівникам. У підсумку, за тиждень комунальники назбирують 30-40 кубів сміття.

“Приємно, що все ж є й ті мешканці, котрі мають укладені договори з нашим підприємством, та, з огляду на цифри, у цьому мікрорайоні їх не так багато. Наприклад, на вулиці Яна Гуса з 78 дворогосподарств лише 44 мають договори, на Франка – зі 185 – 59, на Закарпатській – із 208 – 156, Гвардійській – із 48 – 18, – каже Іван Довбак. – На перший раз ми не називатимемо прізвищ, але якщо така картина вимальовуватиметься й надалі, то ми опублікуємо повний перелік боржників. Нехай їм буде соромно”.

Тому начальник КШЕПу звертається до всіх неплатників з проханням все ж завітати до комунальних підприємств, які обслуговують територію їхнього мікрорайону, і укласти договори на вивезення сміття.

Тим часом муніципальна поліція продовжує нагадувати ужгородцям про необхідність дотримуватись Правил благоустрою. Так листи з проханням подбати про стан прилеглої до будинків території працівники служби рознесли мешканцям приватного сектору на понад двох сотнях вулиць міста. Наступним кроком можуть стати і штрафи для неохайних городян, акцентують у поліції, закликаючи ужгородців усвідомити, що лише разом ми зробимо наше місто чистим.

Анастасія Лесів

http://zakarpattya.net.ua

Comments are closed.