На Закарпатті зростає інтерес до дегустаційних залів

За останні роки у Закарпатті зросла популярність дегустаційних залів, у яких є нагода та можливість не лише побачити, але й скуштувати продукцію, яка виробляється безпосередньо в області.

Слово дегустація, це кулінарний термін, що передбачає процес оцінювання смаку різних продуктів, та концентрування уваги на гаммі смаків, відчуттів, мистецтві кулінарії.
 
Сьогодні, коли згадують про дегустацію, згадують і про Закарпаття, адже тут майже у більшості районах краю, завдяки фахівцям кафедри туризму, Турінформ Закарпаття, виноробам, пасічникам, сироварам та виробникам іншої продукції створені унікальні проекти – дегустаційні зали.
 
За словами керівника “Турінформ Закарпаття” Олександра Коваля, потенціал розвитку дегустаційних залів у нашому краї не обмежується тими районами, де продукція виноробства. Адже, в уяві туриста-споживача, слово дегустація асоціюється виключно з вином. Ми, декілька років тому зробили спробу змінити уяву споживача, та розширити спектр послуг, за допомогою гастрономічних дегустацій. Сьогодні в Закарпатті дегустують, окрім вина, мед, сир, мясо, леквар. Останні два продукти, є новини на туристському ринку, і концепції турпродуктів будуть представлені найближчим часом.
 
Можливість дегустації існує у приміщенні виробників, у спеціалізованих дегустаційних залах, на фестивалях та ярмарках, ресторанах. Але безумовно, найкраще місце – це місце безпосереднього виробництва, а поєднання технологічного ланцюгу та кінцевого продукту підвищує привабливість та краще сприйняття продукції в уяві споживача, констатує Олександр Коваль.
 
Для здійснення дегустації використовують послуги спеціалістів, людей, що володіють технікою та технологією, і мають еталон смаку. Звичайно, споживач може з’їсти шматок продукції, дати оцінку: сподобалось чи ні. А дегустатор, допоможе йому відчути цей смак, через уяву, порівняння, викличе асоціації, розповість про смак, та після смак. У результаті, споживач, зможе відчути ту унікальність продукції, яку йому пропонують, яка вирощена безпосередньо у Закарпатті, і є традиційною для нашого краю, наших батьків та пращурів.
 
Ключовими факторами успіху, на думку Олександра Коваля є ідея продукту, а процес проектування та створення дегустаційних залів потребує ретельного вивчення та аналізу ситуації, кон’юнктури ринку в якому він перебуватиме, специфіки продукту та можливостей господаря. Але, визначальною є ідея продукту. Унікальність проектів повинна забезпечити привабливість продукції, яка дегустується, та гарантувати високу якість послуги, а турист повинен чітко розуміти, навіщо проїхав сотні кілометрів, і навіщо купив сир, вино, мед, леквар, чорнослив чи сушені яблука.

Туристично-інформаційний вісник Закарпаття

http://www.mukachevo.net/

 

Comments are closed.