В Україні найактивніше проти грипу вакцинуються закарпатці

В країні вакциновано від грипу трохи менше 1,5 тисячі українців, з них 472 дитини. Найактивніше залучаються до цього виду профілактики жителі Закарпаття. Про це розповів начальник Відділу організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Держсанепідслужби України Віктор Ляшко.

– У нас лише 1% населення погоджується на щеплення від грипу, що аж ніяк не забезпечує необхідного рівня колективного імунітету. Для порівняння, у Росії на цей рік заплановано вакцинувати до 30 мільйонів осіб. На жаль, в Україні поки що населення негативно ставиться до вакцинації проти грипу, – зазначив фахівець.

Як пояснив В.Ляшко, щеплення від грипу не входить до календаря обов’язкових щеплень, а є просто рекомендованим. Тому держава не закуповує протигрипозну вакцину централізовано і може тільки на рівні міністерства визначити групи медичного і професійного ризику.

Водночас, начальник відділу Держсанепідслужби закликав українців не боятися робити щеплення, бо це найефективніший засіб профілактики грипу.

Ціна вакцинації коливається від 100 до 300 гривень для однієї людини. На сьогодні в Україні зареєстровано 6 вакцин, вироблених в Росії, Нідерландах, Франції та Німеччині. Всі вони захистять від трьох штамів грипу, які циркулюють на території України.

Нагадаємо, за попередніми прогнозами МОЗ осінньої епідемії грипу не буде.

http://zakarpattya.net.ua