Найбільший реабілітаційний центр для бурих ведмедів відкриють на Закарпатті

Унікальний реабілітаційний центр для бурих ведмедів відкриють на закарпатській Міжгірщині. Роботи з облаштування «санаторію» для клишоногих киплять у самому серці Синевирського національного парку. Ознайомитись з масштабним проектом, який обіцяє стати найбільшим у Європі, приїхав особисто керівник області Олександр Ледида.

На будівництво реабілітаційного центру Міністерство екології та природних ресурсів виділило більше двох мільйонів гривень. Зараз тут зводять огорожу, а незабаром прокладуть дорогу. Наступний етап: облаштування барлогів та водойм.

У «ведмежому курорті» реабілітацію будуть проходити клишоногі, які зазнали жорстокого поводження, конфісковані тварини. Центр займатиме територію у 12 гектарів. Подібний існує тільки в Румунії – на восьми гектарах там господарюють 63 ведмеді. На Закарпатті ж планують «поселити» щонайменше сотню хижаків:
– Це унікальний проект не тільки для України, а й на території всього колишнього Радянського Союзу. В Європі працює тільки один такий центр, менший – розташований на 8-ми гектарах. Переконаний, він стане родзинкою Карпат і Міжгірщини, яка є туристично-рекреаційним краєм. Тут облаштують оглядові майданчики для туристів, створять необхідну інфраструктуру, – розповів керманич краю Олександр Ледида.

– Ми прагнемо відтворити всі умови природного середовища тварин. Щоденний раціон одного ведмедя складатиме 15 кілограмів збалансованого меню: від яблук та ягід до свіжої риби, – поділився планами директор Національного природного парку «Синевир» Микола Дербак.

Планується, що центр розпочне роботу вже у листопаді. До кінця року тут розмістять два десятки клишоногих.
Під час візиту до національного парку Олександр Ледида також відвідав Синевирське озеро. За словами очільника краю, незабаром тут почнуться роботи з облаштування території – прокладуть тротуарні доріжки, приведуть до ладу навколишню інфраструктуру. Відтак, уже з наступного року заповідник зустріне туристів оновленим.

Прес-центр ОДА

 

Comments are closed.