Закарпаття: В лікарню Чопа поступило вже троє дітей із кишковими розладами

Як повідомив завідувач інфекційним відділенням для дітей обласної клінічної інфекційної лікарні Мар’ян Мальчицький до лікувального закладу Чопа поступило троє дітей із кишковими розладами, високою температурою та катаральними явищами (насморк, кашель).

Згідно досліджень, проведених за допомогою швидких тестів, у дітей наявна ротавірусна інфекція. На сьогодні стан дітей задовільнений.

Випадки захворювань між собою не пов язані.

Також серед пацієнтів з аналогічним даігнозом, що поступили протягом останніх чотирьох днів до ОКІЛ, є одна доросла людина.

Причиною № 1 гострих кишкових розладів у дітей в усьому світі є ротавірусна інфекція, що характеризується загальною інтоксикацією, пошкодженням слизових оболонок ротоглотки і травного тракту з дегідратацією (втратою рідини) організму, а також проносами, блюванням, слабкістю, підвищенням температури тіла.

В Україні на долю ротавірусної інфекції припадає від 35 до 75% усіх випадків гострих кишкових інфекцій.
Джерелом ротавірусів є людина. Передача відбувається фекально-оральним шляхом під час прямого контакту, вживання в їжу інфікованих рота вірусом страв і води та при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забруднені фекаліями (іграшки, підлоги, меблі, одяг тощо).

Під час захворювання необхідно дотримуватися заходів особистої гігієни, щоб запобігти зараженню. Особи, що наглядають за хворими, повинні часто мити руки, обробляти руки антисептичними засобами. Забруднені поверхні повинні бути вимиті водою з милом.