Ужгородським підприємцям нагадують про 1 квітня

А тим часом в центрі міста вже зникають старі кричущі вивіски.

1 квітня усі вивіски в Ужгороді мають відповідати чинному Порядку встановлення вивісок (документ доступний на сайті міськради за посиланням http://umr.uzhgorod.ua/download/s/rishennja_sesiji_193.pdf, як і нещодавно затверджений додаток з візуалізацією до нього http://umr.uzhgorod.ua/download/s/Pro%20zminy%20ta%20dopovnennja%20do%20Porjadku%20vstanovlennja%20vyvisok%20(z%20dodatkom).pdf), що, зокрема, передбачає й затвердження – оформлення технічного паспорту кожної вивіски.

Міське управління архітектури та Орган з охорони культурної спадщини особливо наголошують на стані рекламних носіїв в історичному центрі міста та повідомляють: уже з 2-го квітня власники закладів отримають останнє попередження про приведення вивісок у відповідність правилам, з вимогою демонтувати незатверджені рекламні носії. Відтак до тих, хто не дотримає вимог, будуть застосовуватися санкції, зокрема й значні штрафи, що, втім, не звільняє власників кричущих вивісок, які захаращують місто та псують його архітектурне обличчя, від необхідності їх демонтувати.

А тим часом підприємці розпочали не лише активно паспортизувати свої вивіски, але й дбати про заміну старих, невідповідних архітектурному середовищу, на нові. Так, до прикладу, днями неоковирний дашок та завелику вивіску зняла крамниця “Argos”. Тривають перемовини з Ідея-банком, офіс якого розміщений в самому серці Ужгорода. Змінене обличчя приміщення на вул. Корзо, де квартирувала філія “Приватбанку” – там буде аптека, для якої дизайнери вже завершують виконання вивіски, відповідної вимогам Порядку, і, відповідно, середовищу історичного центру. До речі, однією з головних вимог Порядку є те, що вивіски повинні бути співрозмірними фасаду й відповідати стилістиці забудови.

Фахівці, а передовсім – городяни, які вболівають за архітектурне обличчя Ужгорода, і надто його “серця” з особливо цікавою забудовою, очікують, що власники й орендарі приміщень у центрі міста чимшвидше приведуть вивіски своїх закладів до чинного Порядку. За цим процесом активно стежить і громадськість, й активісти навіть виконали кілька віртуальних проектів оновлення фасадів історичних будівель, засобами комп’ютерного дизайну прибравши з них кричущі вивіски.

З усіх питань щодо паспортизації вивісок, їх узгодження та власне Порядку слід звертатися в Управління архітектури та містобудування Ужгородської міської ради – вул. Уральська, 4; 2-й пов.; тел. 61-71-03 та за електронною адресою: architecture.uzhgorod@gmail.com, – інформує прес-служба Ужгородської міської ради.

zakarpatpost.net

 

Comments are closed.