В Ужгороді відкриють меморіальну дошку Івану Чендею

20 травня громадськість Закарпаття, шанувальники вітчизняного художнього слова у нашому краї, інших регіонах України відзначать пам’ятні дати – 90-річчя від дня народження Івана Чендея і 70-річчя від дня народження Петра Скунця – видатних українських письменників, лауреатів Національної премії України ім. Т.Шевченка.

В обласному, районних центрах, містах і селах Закарпаття пройдуть урочисті заходи, присвячені їх світлій пам’яті. В Ужгороді, 20 травня о 15-ій годині на будинку по вул. Високій, 15 відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки Івану Чендею, – повідомив голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі.

Відтак, із 16-ої до 17-ої години – покладання квітів пам’яті і шани на могилах І.Чендея та П.Скунця на Ужгородському кладовищі Кальварія.

В Закарпатському обласному державному українському музично-драматичному  театрі ім. братів Шерегіїв о 18.00 розпочнеться прем’єра вистави «Що залишаємо людям?» за повістю Івана Чендея «Іван». У фойє театру буде розгорнуто широку книжкову виставку про життєвий і творчий шлях ювіляра.

У понеділок, 21 травня на сцені Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Бавка» о 18-ій годині розпочнеться творчий вечір, присвячений 70-річчю від дня народження Петра Скунця. А книжкова виставка у фойє відкриє його життєві і творчі сторінки, – повідомляють з прес-служби Закарпатської облради.