Долині нарцисів загибель не загрожує – директор КБЗ

Карпатський біосферний заповідник, на території якого знаходиться відома Долина нарцисів, оприлюднив заяву за підписом свого директора – Федора Гамора, в якій йдеться про те, що, попри стурбованість громадськості та ЗМІ, загибель цій перлині Закарпаття не загрожує. Публікуємо текст звернення.

В засобах масової інформації, час від часу, появляються стурбовані репортажі стосовно загибелі Долини нарцисів. У зв’язку з цим хочемо, в першу чергу, висловити вдячність журналістам та громадськості за щире співпереживання за долю унікальної природної перлини України. По-друге, із всією відповідальністю заявляємо, що попри всезростаючий антропогенний тиск та всі екологічні проблеми в цьому регіоні, в Долині нарцисів відбуваються нормальні природні процеси, і, за висновками науковців Карпатського біосферного заповідника, в найближчий час загроз щодо її загибелі не має. А фотографії, зроблені в ці дні, засвідчують про це (додаються). Більше того, в цьому році, в результаті заходів спрямованих на відновлення гідрологічного режиму, намітились тенденції щодо збільшення популяцій власне нарцису вузьколистого. Треба також,нагадати любителям природи, що зацвітають нарциси не одночасно, а з поступовим наростанням з перших днів травня, набуваючи піку, в залежності від погодних умов, 10-15 травня, і завершується процес цвітіння в третій декаді цього місяця.

У період цвітіння цей об’єкт відвідують щорічно десятки тисяч людей, що звичайно не може проходити безслідно, тому адміністрація біосферного заповідника вживає в цей час посилених заходів щодо охорони Долини нарцисів. Крім того, активізується еколого-освітня робота та заходи з відновлення цієї екосистеми. Так, тут введено в експлуатацію еколого-освітній центр, облаштовано екотуристичні маршрути, в минулому році проведено розчистку верб на 46 гектарах, викошено травостій на площі 116 гектарів, встановлено водорегулюючі споруди тощо.

Директор Карпатського біосферного заповідника, професор Ф.Д. Гамор