Швейцарія надала 300 тис. дол на систему протипаводкового захисту басейну Тиси
У регіоні Верхнього Потисся за фінансової підтримки Швейцарії розпочинається реалізація проекту з формування трьох гідрологічних вимірювальних станцій, які будуть включені у спільну угорсько-українську систему протипаводкового захисту басейну ріЧки Тиса.
Про це у понеділок на прес-конференції в угорському місті Ніредьгаза повідомив керівник Верхньотисянської дирекції із захисту довкілля і у справах водогосподарства Гашпар Боднар.
“За підтримки Швейцарської конфедерації, яка виділила на реалізацію проекту 77 млн форинтів (понад 300 тис. доларів), формуються три нові гідрологічні вимірювальні станції, які будуть з’єднані зі спільною угорсько-українською вимірювальною системою. Крім цього, намічено наростити потужності з автоматизованого комп’ютерного аналізу протипаводкового захисту і під’єднати до мережі 30 приладів Єдиної цифрової радіосистеми”, – повідомив Боднар.
За його словами, проект буде завершений до кінця вересня цього року. У 116 населених пунктах басейну ріки Тиса проживає 180 тис. людей, захисту яких від паводку і буде служити вдосконалення спільної угорсько-української автоматизованої системи, сказав Боднар.
Нині на угорсько-українській ділянці Верхнього Потисся функціонує 68 автоматизованих вимірювальних станцій, у т. ч. 30 гідрометеорологічних і 13 метереологічних – на території Закарпатської області України. Вони включені у спільну угорсько-українську систему моніторингу паводків АІВС “Тиса” і кожні 5 хвилин подають інформацію (рівень води, кількість опадів, температура повітря), необхідну для аналізу паводкової ситуації.
Степан Ваш, Будапешт, Укрінформ