Справу за фактом вибуху газу в Ужгороді направлено до суду

29 серпня минулого року, в результаті вибуху газу в Ужгороді, місто залишилося без газопостачання, частина міста – без світла та води, одна людина загинулав і двоє постраждали.

Внаслідок пошкодження газопроводу та вибуху газу, місто залишилося без газопостачання. Крім того, майже 5 тисяч мешканців обласного центру перебували тривалий час без світла та води. З найближчих до аварії (в радіусі 300 метрів) вулиць було відселено 140 людей.

Прокуратурою з цього приводу було проведено перевірку та 30 серпня 2011 року порушено кримінальну справу за ч.2 ст..272 КК України – порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки.

У ході слідства встановлено, що причиною вибуху газу стало пошкодження газопроводу середнього тиску (діаметр 500 мм) працівниками Закарпатської філії ВАТ «Свемон-Захід» під час несанкціонованих робіт на підземних електромережах”. Працівники ВАТ «Свемон-Захід», буром бурильної установки «Ditch Witch» пошкодили підземний газопровід. Стався вибух, внаслідок якого були пошкоджені дах, перекриття та стіни кафе “Шериф”. У результаті пожежі бармен кафе, жінка 1967 року народження, зазнала 90% опіків тіла, і, померла через кілька днів у лікарні. Постраждали також двоє відвідувачів кафе «Шериф» 1976 та 1974 року народження.
Встановлено, що директор Закарпатської філії ВАТ «Свемон-Захід» та головний інженер цієї ж філії, які повинні були здійснювати контроль за процесом виробництва та вживати заходів щодо запобігання порушень виробничого процесу, не організували безпечне проведення працівниками ВАТ «Свемон-Захід» робіт з підвищеною небезпекою. Відтак, прокуратурою Закарпатської області завершено розслідування по даній кримінальній справі, керівникам вказаного підприємства вже пред’явлено обвинувачення і справу направлено до суду.

Якщо суд визнає директора Закарпатської філії ВАТ «Свемон-Захід» та її головного інженера винними, їм загрожує обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 Прес-служба прокуратури Закарпатської області