В’ячеслав Шутко: “Проблеми є кому вирішувати”

16 вересня у селі Великі Лучки, що на Мукачівщині, відбулися дві зустрічі виборців села Великі Лучки з кандидатом у народні депутати України по округу №69 В’ячеславом Шутко.

В загальному на зустрічах побувало близько 200 мешканців Великих Лучок. На центральній площі села був встановлений намет Партії Регіонів, люди з задоволенням підходили і розбирали агітаційні матеріали, ознайомлювались з інформацією про кандидата та заходили послухати виступ В’ячеслава Шутка. Представив громаді останнього депутат районної ради Володимир Паульо, представник ЄЦ, який, власне, і організував зустріч мешканців. Він, зокрема, запевнив присутніх у правильності дій і дотриманні своїх слів В’ячеслава Ласловича.

Розповівши про себе та своє бачення роботи народного обранця, В. Шутко вислухав і проблемні питання мешканців Великих Лучок. Одностайно громада визнала найбільшою проблемою стан доріг. У селі населенням 9100 мешканців 33 вулиці загальною протяжністю 47 кілометрів. Звичайно, зробити навіть поточний ремонт доріг не під силу жодній сільраді.

«Ви знаєте, – прокоментував В’ячеслав Ласлович, – що усі кошти з державного бюджету останні два роки направлялися на підготовку до Євро-2012. Відразу після завершення чемпіонату Президент дав наказ спрямувати фінансові потоки у регіони. На даний момент ми вже побоюємося іншого – що гроші прийдуть, а не буде кому їх освоїти. Тому готуйтеся заздалегідь, шукайте підрядників для виконання робіт. У цьому та наступному році на ремонт доріг обласного та районного значення надійде значне фінансування».

Проблемою, яку неможливо вирішити коштами громади, сільський голова також вважає ремонт Будинку культури. І справді, заклад культури, який залишився лучанам у спадок від колгоспу, є чи не найбільшим у Закарпатті. «Тут спокійно можна проводити заходи районного чи обласного значення, – говорили представники громади, – але своїми силами ми не подужаємо ремонт. Добре, що хоч перекритий дах, будівля менше псується. Але до неї небезпечно навіть заходити, бо може обвалитися стеля». Вихід з ситуації запропонував В.Шутко. Він, зокрема, запевнив, що в обласному бюджеті передбачені кошти на ремонт закладів культури. І обласна влада робить все можливе у цьому напрямку, але принциповою є умова, щоб місцева рада приймала участь у співфінансуванні.

Побачивши, як оперативно можна вирішити питання, на місці, мешканці села почали більш активно висвітлювати проблеми села. Йшлося і про комунальні заклади, і про приватні проблеми: допомога у оздоровленні, реєстрація за місцем проживання, міжусобиці між підприємцями та їх сусідами.

Безперечно, такі зустрічі дуже корисні як для представників влади, так і громади. Багато питань, які не вдавалося вирішити роками, можна було вирішити просто на місці. Мешканці Великих Лучок переконалися, що у разі обрання ними депутатом Верховної Ради кандидата від партії влади, їх проблеми буде кому вирішувати. Тому що партія, яка нині тимчасово має більшість депутатів у місцевих радах, жодного впливу на Київ не має, і займається тільки власним збагаченням та містечковими чварами.