Чопська митниця передала Державній виконавчій службі конфіскованого майна на 26 мільйонів гривень

Про долю затриманих товарів, які інспектори вилучили на склади Чопської митниці за протоколами про порушення митних правил, та конфіскованого майна за рішеннями суду, ми запитали у начальника господарсько-експлуатаційного відділу Людмили Козловської.

 

«Упродовж січня-жовтня 2012 року на складах Чопської митниці  розміщено майна на суму  49,5 млн. грн. Торік за аналогічний період цей показник становив 90 млн.грн., – розповідає Людмила Василівна. – Більша частка вилученого майна – це транспортні засоби на суму  21,6 млн. грн. та товари широкого вжитку – на 16,7 млн. грн.»

З початку поточного року судами прийнято рішення про конфіскацію майна на суму 19,2 млн. грн. та повернення власникам вилученого майна на суму 39,8 млн. грн. На початку січня п.р. залишок майна складав 5,6 млн.грн, а впродовж 10 місяців цей показник удвічі зменшився (2,5 млн.грн.).

Станом на 01.11.12 року на складі митниці залишилося конфіскованого майна на 2,5 млн.грн. Зокрема, це: частка автотранспортних засобів, конфіскованих в дохід держави – 24 %; продукти харчування, алкогольні та тютюнові вироби, що підлягають знищенню  – 12  %, культурні цінності, медикаменти, зброя – 6 %, промислові товари – 58 % .

За звітний період органам Державної виконавчої служби митницею передано майна на 26,1 млн.грн. З них 18% підлягає знищенню (на 4,7 млн.грн.), 37 % – автотранспортні засоби (на 9,7 млн.грн.) та 45 % іншого майна (на 11,7 млн.грн.).

Завдяки злагодженій співпраці Чопської митниці з  управлінням державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Закарпатський області із залученням торгівельних організацій, обсяги переданого конфіскованого майна органам ДВС, яке підлягало передачі, зросло з 70,6 % за І півріччя – до 83,1 % за останні чотири місяці.

Всього перераховано до Держбюджету за поточний рік 1,4 млн.грн., що на 70 % більше, ніж торік. З них митницею перераховано податків і зборів від реалізації конфіскованого майна на суму 1 млн.грн. та  органами ДВС – на 400 тис.грн, повідомила https://zakarpatpost.net Вікторія Сенгетовська, прес-секретар Чопської митниці.

Як зазначає Людмила Козловська, незначний відсоток надходжень виручки від реалізації конфіскованого майна (лише 2%) пов’язаний з великою кількістю автівок, що не реалізовуються в установленому порядку органами ДВС, у зв’язку з їх високою вартістю, або таких, що заборонені до експлуатації.

Із загальної вартості майна, що залишається  у розпорядженні в органах ДВС, станом на 01.11.2012 складає 39 млн.грн.:

–  вартість транспортних засобів склала 27,1 млн.грн. або 70 % із загальної суми залишків. Частка податків і зборів у вартості транспортних засобів складає близько 80 %.

–  вартість майна, що може бути в перспективі реалізоване, складає лише 9,8 млн.грн. або 25 % із загальної суми залишків. На даний час по ньому призначена органами ДВС оціночна експертиза.

https://zakarpatpost.net

 

 

Comments are closed.