Папа Венедикт XVI призначив єпископа-помічника для Мукачівської греко-католицької єпархії

У  Ватикані повідомили що Папа Венедикт XVI призначив Преподобного о. Ніла Юрія Лущака, ЧБМ, єпископом-помічником Мукачівської греко-католицької єпархії, надаючи йому титулярний осідок Фленуклети.

Владика-номінат народився 22 травня 1973 року в Ужгороді в родині греко-католиків Юрія Лущака та Йолани Лущак. Від 1980 до 1990 року навчався в Ужгородській середній школі №6.

Після закінчення школи відбував військову службу в м. Шепетівка. Отримавши відповідне формування в Ужгородській греко-католицькій богословській семінарії, 2 липня 1996 року був рукоположений у священики, після чого душпастирював на різних парафіях Мукачівської єпархії.

Спочатку був сотрудником при Ужгородському Хрестовоздвиженському кафедральному соборі, з 1998 року – парохом у смт Перечин. Одночасно обслуговував греко-католицькі парафії в Перечинському районі.

владика Мілан і отець Ніл під час зачитування повідомлення з Ватикану

Від 2004 до 2008 року отець Юрій навчався в Папському Урбаніянському університеті, де здобув науковий ступінь ліценціату з філософії.

По закінченні студій був духівником в Ужгородській греко-католицькій богословській академії ім. Блаженного Теодора Ромжі та розпочав викладати філософію.

В 2009 році розпочав новіціат у Чині Братів Менших візантійського обряду в м. Тернополі, де отримав чернече ім’я Ніл та 2010 року склав перші тимчасові обіти.

3 вересня 2012 року перебував в монаршій спільноті ЧБМ у с. Нижній Бистрий Хустського району.

http://mgce.uz.ua

Comments are closed.