Минулоріч до служби зайнятості звернулося 36 тисяч закарпатців
Про це у середу, 16 січня, під час брифінгу повідомив директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич.Як розповів Юрій Фущич, у січні-жовтні 2012 року чисельність працевлаштованих закарпатців становила понад 537 тисяч осіб (порівняно з аналогічним періодом 2011 року, зросла більш, ніж на 10 тисяч). Рівень зайнятості населення зріс до 58%. Рівень безробіття серед економічно активного населення краю склав 7,9%.
У 2012 році до служби зайнятості звернулося 36 тисяч закарпатців, котрі шукають роботу. Минулоріч 20 тисяч краян було працевлаштовано. Завдання Програми зайнятості населення щодо створення нових робочих місць виконано на 120 %.
Основними ринкоутворюючими підприємствами краю залишаються «Фішер», «Єврокар» та «Джейбіл». На ринку праці переважав попит на працівників робітничих професій: швачок, водіїв, в’язальників схемних джгутів, робітників на лісових господарствах, продавців, барменів, кухарів, офіціантів тощо.
– Особливу увагу ми приділяємо тим, хто не може конкурувати на ринку праці. Зокрема, вдалося працевлаштувати 23 дітей-сиріт, 199 людей з обмеженими можливостями (на 15 більше, ніж минулого року). Ми й надалі будемо працювати у цьому напрямку. Допомагатиме нам у цьому і новий закон «Про зайнятість населення», – зазначив Юрій Фущич.
З 1 січня 2013 року набрав чинності новий Закон України «Про зайнятість населення», який містить певні новації як для роботодавців, так і для працівників та безробітних.
Як зазначив директор обласного центру зайнятості, насамперед, це стосується компенсації роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ). Зокрема, при працевлаштуванні на нові робочі місця (на термін не менше двох років) тих, кому до пенсії залишилося менше 10 років, молоді (при першому працевлаштуванні), жінок з малолітніми дітьми, інвалідів, роботодавцю перший рік буде компенсуватися ЄСВ.
Також з 1 січня збільшено допомогу по безробіттю. Нині її максимальний розмір – 4 588 гривень. Мінімальний – 882 гривні. 542 гривні отримують ті, хто попередньо ще не працював (молоді спеціалісти). Закон передбачає і державну підтримку для молоді, яка бажає працювати у сільській місцевості. Якщо молоді фахівці укладуть трудові контракти на термін не менше трьох років, їх повинні забезпечити службовим житлом та одноразовою грошовою допомогою.
Прес-центр Закарпатської ОДА