Заборгованість по зарплаті у Закарпатті досягла біля 10 мільйонів
Під головуванням заступника керівника краю Михайла Поповича відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат.
В області вдалося досягти стабілізації ситуації із виплати заборгованої заробітної плати. Станом на початок лютого борг становив 9 мільйонів 828 тисяч гривень (порівняно з 1 січня зменшено на 7%). Проте ситуація на економічно неактивних підприємствах, які призупинили свою діяльність і на підприємствах-банкрутах залишається незмінною. Станом на 1 лютого їх борг становив 7 мільйонів 95 тисяч (72% від загальної суми).
Причинами заборгованості із заробітної плати на таких підприємствах є, зокрема, недостатні заходи з боку арбітражних керуючих, недостатність контролю з боку сектору з питань банкрутства за діяльністю арбітражних керуючих.
На засідання були запрошені арбітражні керуючі підприємств-банкрутів. Зокрема, мова йшла про підприємство «Нідан+» (Берегово). Наразі заборгованість по зарплатні тут становить 113 тисяч гривень. Майно оцінене, затримка наразі виникає за пошуком ліцитатора. Проте, за словами арбітражного керуючого, ця проблема невдовзі буде вирішена і до травня підпрємство буде ліквідоване.
Борг Мукачівської ПМК облспоживспілки наразі становить 166 тисяч. Наразі є покупець на нерухоме майно, яке невдовзі заплановано реалізувати.
ДП «Батьовський КХП» боргує працівникам 727 тисяч. Нині погашення заборгованості із зарплатні здійснюється винонавчої службою. Та, як розповіла начальниця ДВС у Закарпатській області Наталія Панова, арбітражним керуючим не здійснено жодних дій для ліквідації заборгованості. Натомість дії працівників виконавчої служби оскаржуються самим арбітражним керуючим, що не дає змогу реалізовувати майно. Щодо ситуації, яка складася на підприємстві комісія вирішила звернутися до Держкомрезерву, яке належить до сфери його управління.
Також обговорили учасники засідання стан справ на діючому підприємстві – Мукачівське учбово-виробниче підприємство УТОС. Оцінка обраного майна експертами вже здійснена, але саме підприємство оскаржує її, тож немає можливості реалізувати майно. Проте, як запевнив директор підприємства, претензії до оцінки експертів будуть зняті. Тож невдовзі майно перейде на реалізацію.