Пам’ятки природи на Закарпатті матимуть відповідні документи
Одним із найдієвіших методів охорони унікальних природних комплексів та об’єктів – встановлення на цих територіях заповідного режиму. Відповідно територія, що має охоронний статус, повинна мати й чітку документацію, що гарантує їй захист від небажаного втручання.
За словами начальника держуправління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Андрія Погорєлова, наразі розробляються проекти положень та охоронних зобов’язань як новостворених об’єктів так і тих, що були взяті під охорону та оголошені об’єктами природно – заповідного фонду місцевого значення ще у 60-х роках минулого століття, повідомляє Зелене Закарпаття.
Так з початку року розроблено та надіслано на розгляд 40 проектів положень землекористувачам, землевласникам: сільським радам та лісовим господарствам. У положеннях чітко визначається завдання, науковий профіль, характер функціонування і режим територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення.
Після затвердження положення оформляють охоронне зобов’язання щодо забезпечення режиму їх охорони та збереження, яке укладається між власниками або користувачами земельних ділянок, водних та інших природних об’єктів, оголошених територіями або об’єктами ПЗФ, які створені без вилучення у них земель, з однієї сторони, та Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, з другої сторони.
Землевласники, землекористувачі зобов’язані здійснювати перереєстрацією охоронного зобов’язання у разі зміни форм власності на землю, надання земель в оренду, внесення змін в матеріали лісовпорядкування та ін.