У пункті пропуску Ужгород – Вишнє Нємецьке пройшов День добросусідства

Участь у святі взяли чимало поважних гостей, серед них і – очільник Закарпаття Олександр Ледида, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Словаччині Олег Гаваші, Надзвичайний та Повноважний Посол Словаччини в Україні Павол Гамжик, голова Пряшівського самоврядного краю Петер Худік, голова Кошіцького самоврядного краю Зденек Требуля.

Цього разу свято українсько-словацької дружби провели на території пункту пропуску Ужгород – Вишнє Нємецьке. Офіційна частина, за звичаєм, відбувалась на очах у численних гостей дійства – офіційні угоди про співпрацю підписували на головній сцені.

Першими свої підписи під Програмою спільних дій між Закарпатською обласною державною адміністрацією та Пряшівським  самоврядним краєм на період з травня 2013 до травня  2014 року поставили керівники вищезгаданих регіонів – Олександр Ледида та Петер Худік. Також очільники Закарпатської області Олександр Ледида та Кошіцького самоврядного краю Зденек Требуля письмово підтвердили наміри продовжити співробітництво, підписавши  спільний виконавчий протокол. А ще Угоду про добросусідство укладено між селами Оноківці (Україна) та Петровце (Словаччина).

– Такі заходи свідчать про добрі, дружні стосунки між Словаччиною та Україною. А підтвердженням цьому є, зокрема, розвиток української громади у Словаччині, прокладання та спільне маркування туристичних маршрутів. Сьогодні також ведуться перемовини про відкриття ще одного українсько-словацького пункту пропуску на Великоберезнянщині. Відрадно й те, що з року в рік Словаччина інвестує в Закарпаття все більше грошей, – розповів журналістам голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида.

 

 

 

 

 

 

 

 

А   Надзвичайний та Повноважний Посол Словаччини в Україні Павол Гамжик наголосив:

– Словаччина завжди була помічником України у питаннях європейської інтеграції. Багато кроків зроблено і задля лібералізації візового режиму – цьогоріч кількість виданих українцям Словаччиною віз сягне ста тисяч. Також, за нашими підрахунками, Словаччину відвідає близько трьохсот тисяч туристів з України. Можемо впевнено говорити і про збільшення потоку словацьких інвестицій в економіку України. Один з великих таких  інвестиційних проектів – будівництво однієї з найбільших в Європі сонячних електростанцій на Херсонщині, де частка словацьких грошей сягає двохсот мільйонів євро.

Частину офіційну продовжила інша – неформальна. Гостей свята розважали дитячі танцювальні колективи та фольклорні ансамблі обох країн

Та головна родзинка свята, на думку гостей та організаторів, – невимушене спілкування за дегустацією найкращих страв української та словацької кухні. Традиційно, похвалитися своїми смаколиками на День добросусідства приїздять офіційні делегації з усіх куточків прикордонних областей.

До прикладу, гірські Міжгірщина та Рахівщина пригощають бринзою і токаном, а низовинні Берегівщина та Виноградівщина готують боргач та частують вином, повідомили «НЕДІЛІ» у прес-центрі ОДА.

http://nedilya.net