В Ужгороді велосипедисти провели велоекскурсію містом

Велопарковка біля кожної адмінбудівлі та крамниці – заповітна мрія ужгородських велосипедистів. Близько трьох десятків любителів цього двоколісного транспорту провели вело-екскурсію містом, щоб з’ясувати, де вже є парковка, а де ще треба встановити. І водночас – ознайомитися з міськими цікавинками. Кажуть – велосипеди у столиці Закарпаття набувають дедалі більшої популярності.

Таїсія на велосипеді – з чотирирічного віку. Каже, на спортивний байк гроші збирала упродовж 2-х років – відкладала з того, що родичі дарували на свята. Відколи пересіла на новий двоколісник – постійно у дорозі.

Таїсія Марковці, велосипедистка: “Це і для задоволення, і для кращого катання, і для зміцнення здоров’я. Для всього”.

Велосипедисти-ентузіасти кажуть – за європейськими нормами, таке місто як Ужгород – повинне мати щонайменше тисячу паркувальних точок. Нині ж активісти нарахували їх лише 5. Окрім того, велопарковки мають відповідати певним вимогам.

Віта Мунчак, організатор велоекскурсії: “Місце для парковки повинно бути людним. Воно не має бути десь на окраїні міста, посередині поля. Тобто місце де за звичай ужгородці чи працюють, чи ходять на каву, чи обідають. Це перша умова. Друга умова, це зручність цієї велопарковки”.

Хоча парковок у місті бракує, серед них є доволі оригінальні. Наприклад, ось тут улітку паркують велосипед, а взимку – санчата. Фахівці кажуть – Україні варто запозичувати досвід інших міст і впроваджувати екологічний транспорт.

Олександр Коваль, туризмознавець: “Найбільш вдалий приклад вирішення питань вело інфраструктури міста – це місто Барселона. Де воно досить доступне, де міська система парковок поширена, розповсюджена по всьому місту, відповідно, люди можуть спокійно, беручи абонемент на цілий рік, вільно залишати – брати велосипеди і користуватися ними”.

В Ужгороді на 120 тисяч населення, припадає 10 тисяч активних велосипедистів, підрахували активісти. Вони закликають містян пересідати на екологічний вид транспорту.

Світлана Максимова, Микола Скунць, 5 канал