Куди зникають ужгородські квартири?

На засіданні виконкому Ужгородської міської ради вдруге підняли питання приватизації однієї з квартир.

Нагадаємо, рішенням виконкому від 19 березня було надано дозвіл 11 громадянам на приватизацію квартир. Однак щодо одного пункту виникли суперечності.

Прохання, яке подав гр.Федьо Олександр, наймач квартири № 2, що знаходиться за адресою вул.8 БЕРЕЗНЯ, б.28, передбачало передати йому вказану квартиру згідно пільг безоплатно в приватну власність.

Однак на виконкомі з’ясувалися цікаві умови приватизації цієї квартири. Остання складається з однієї кімнати житловою площею 15.80 кв.м. Загальна площа квартири становить 55.30 кв.м. У свій час це було нежитлове приміщення ЖКГ, котре перетворили у житлове. У кінці жовтня рішенням виконкому саме цю квартиру закріпили за Ужгородською міською радою.

За інформацією членів виконкому, людина, яка просила цю квартиру є підставною і мала продати її після приватизації. Гроші ж відповідно розділилися б учасникам схеми.

Саме тому питання відправили на довивчення.

Оскільки була підозра, що квартири не існує, наш кореспондент відправився на місце її розташування.

Виявилося, що за одними дверима ховаються цілих дві квартири. Офісні працівниці ЖРЕРу дружньо запевнили, що у ній наразі проживає їх двірник-інвалід. Натомість прості робочі зазначили, що дійсно у одній з квартир живуть люди, а у іншій проходить ремонт. Однак щодо проживання у квартирі свого двірника відповідали якось невпевнено.

Сьогодні ж з цього приводу представник прокуратури розповів, що громадянин Федьо прописався у квартирі на початку лютого, а вже у кінці нього почав просити дозвіл на приватизацію. Втім наразі прокуратура недоотримала ще значну кількість документів, зокрема і по питаннях зміни статусу приміщення із житлового на нежитлове, по працевлаштуванню пана Федьо у ЖРЕРі тощо.

Також прокуратура зауважила, що 10 грудня 2012 року було порушено кримінальне провадження щодо незаконної приватизації квартири за цією адресою. Отож це питання матиме додатковий розвиток та дослідження.

Дійсно, за адресою вул.8 БЕРЕЗНЯ, б.28 вже мала місце подібна схема вилучення квартири із комунальної власності. Найкраще її описав теперішній керуючий справами виконкому Олександр Волосянський. Мова йде про 2012 рік.

«Ще одне, сумнівне з точки закону, рішення виносять на завтрашнє засідання (прим. 5 грудня) виконкому.

Мова йде про приватизацію (безоплатне надання в приватну власність) двокімнатної квартири по вул.8березня, 28 загальною площею 54,1 м кв. громадянином А., працівником КП “ЖРЕР №5”.
Здавалось б, що ж тут сумнівного? Але якщо придивитись до передісторії даного питання уважніше – то перед нами постають”цікаві”деталі. На початку 2012 року за клопотанням КП “ЖРЕР №5” частину його приміщень площею 54,1 м кв. було виведено зі складу приміщень ЖРЕРу, змінено статус з нежитлового в житловий, реконструйовано на 2 кімнати, які були закріплені за КП “ЖРЕР №5” як гуртожиток. Тобто 5ий ЖРЕР віддає частину виробничих приміщень(які йому непотрібні) під гуртожиток для своїх працівників. Далі, через рішення виконкому протягом одного місяця обидві ці кімнати надаються громадянину А., сантехніку ЖРЕРу, для проживання.

Сантехніком громадянин А. працював в ЖРЕРі протягом 1 місяця (так легше йому було надати 2 кімнати), призначений був на цю посаду без дотримання вимог чинного законодавства, яке вимагає наявність стажу роботи і відповідної освіти для виконання сантехнічних робіт,які є особливо небезпечними.
Взагалі в громадянина А. вища юридична освіта (УжНУ), до 2010 року він працював юристом відділу освіти Ужгородської міської ради, з 2011 до початку 2012 року – юристом 5го ЖРЕРу, потім протягом одного місяця сантехніком цього ж ЖРЕРу, після цього і по сьогодні знову працює юристом вищезгаданого ЖРЕРу.
В кінці літа – на початку осені була проведена реконструкція цих двох кімнат під двохкімнатну квартиру і її було введено в експлуатацію окремими рішеннями.
На засіданні виконкому 18.11.2012 року було прийнято рішення про укладення договору найму між Ужгородською міською радою і громадянином А. на цю двохкімнатну квартиру площею 54,1 м кв. по вул. 8 березня, 28 на першому поверсі.
І ось на завтрашньому виконкомі громадянин А. хоче приватизувати дану квартиру. А тепер постає питання – на квартирній черзі в Ужгороді перебуває більше 1000 громадян, і на мою думку серед них є багато громадян, які мають значно вагоміші підстави для отримання кімнат чи квартир(багатодітні сім’ї, інваліди, постраждалі від аварії на ЧАЕС та учасники ліквідації цієї аварії тощо), ніж юрист (сантехнік на один місяць) А.
Крім того, за наявною в мене інформацією, дана квартира вже виставлена на продаж через певних осіб в деяких агенціях нерухомості за 35 тисяч доларів США(які могли б поповнити міський бюджет Ужгорода при прозорому продажу даних приміщень через конкурс/аукціон і могли б бути використані на оплату праці 80 лікарів, яких виконком планує скороти на завтрашньому засіданні).

Можна тільки здогадуватись, кому дістануться кошти після цієї сумнівної оборудки», – написав тоді Олександр Волосянський.

Тим не менше на тому скандальному засіданні виконкому, 5 грудня 2012 року, громадянину Родіону Кіштулинцю, котрий власне і був тим самим сантехніком-юристом, квартиру таки виділили.

Іншого разу за подібною схемою потрапила квартира і до колишнього очільника Департаменту міського господарства Олексія Касперова.

У рішенні Виконавчого комітету Ужгородської міської ради від 26.06.2013 йшлося про наступне: «Про відміну пункту 1.6 рішення виконкому від 18.01.2011 р. № 13 про закріплення квартири № 26 по вул. Собранецькій, 146, як гуртожиток та укладення договір найму гр. КАСПЕРОВИМ ОЛЕКСІЄМ ПЕТРОВИЧЕМ, директором департаменту міського господарства на квартиру № 26 по вул. Собранецькій, 146, що складається з 2-х кімнат житловою площею 30.80 кв. м. Склад сім’ї – 4 чол. (він, дружина та діти). Договір найму укласти на підставі рішення зборів трудового колективу департаменту міського господарства, протокол від 18.06.2013 р. та листа від 19.06.2013 р., згідно з поданими документами».

Тоді правозахисники виступили проти подібного рішення і вже 6 листопада, суддя Ужгородського міськрайонного суду виніс рішення на користь громади міста у справі виділення міською радою квартири начальнику Департаменту міського господарства.

На сьогоднішньому виконкомі у комунальну власність прийняли ще одну квартиру.

Розглянувши клопотання Управління Національного банку України в Закарпатській області у комунальну власність міста перейшла квартира №9 по вул. Чорновола (Дівоча), 35 у м.Ужгороді, загальною площею 65,4 кв.м.. Однак, як пояснив секретар ужгородської міської ради Віктор Щадей, це робиться лише для того, щоб у подальшому передати квартиру тій людині, яка у ній живе.

Яка доля отаких комунальних квартир та скільки їх є у місті, невідомо.

http://www.mukachevo.net