Порошенко пообіцяв ліквідувати обласні та районні держадміністрації

Президент підготував свій проект змін до Конституції Україні.

Президент Петро Порошенко запланував грандіозну реформу органів влади у регіонах, пообіцяв децентралізацію, а також хоче ліквідувати обласні та районні державні адміністрації, а владу передати радам.

“Ми хочемо змінити найближчу до народу місцеву владу, надавши самоврядуванню реальних повноважень, яких ще ніколи не знала система місцевого самоврядування в історії України. Це є ключовий елемент мирного плану президента, це ті речі, в тому числі з якими ми підемо на Донбас”, – цитує Порошенка його прес-служба.

Про це глава держави сказав під час виступу на Дні діалогу представників органів місцевого самоврядування та органів державної влади. Порошенко запевнив, що 26 червня він зареєструє свій проект змін до Конституції у Верховній Раді.

Глава держави наголосив, що законопроект про внесення змін до Основного Закону передбачає ліквідацію обласних та районних державних адміністрацій і запровадження посад представників президента. Також передбачається створення виконавчих комітетів місцевих рад, яким і буде делеговано основні функції державної влади на місцях.

“На місцях залишиться значна частина податків, зібраних на території органу самоврядування”, – переконує Порошенко. Він також підкреслив, що децентралізація передбачає розширення повноважень місцевих громад, зокрема, й у питаннях історичної пам’яті, культурних традицій та мовної політики.

“Але єдиною, державною мовою України була, є і буде українська мова”, – наголосив президент і висловив сподівання, що Рада здатна ухвалити у першому читанні законопроект про внесення змін до Конституції вже наступного тижня.

http://tsn.ua