Чиновників притягнуто до відповідальності за невиконання обов’язків
За порушення при притягненні закарпатців до адміністративної відповідальності 17 службовців на Рахівщині притягнуто до дисциплінарної відповідальності
У Рахівському районі до дисциплінарної відповідальності притягнуто 17 службових осіб, в тому числі 10 – органів державного контролю, внесено 16 подань, з яких на даний час всі розглянуто – такі результати прокурорських перевірок з питань додержання вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення при притягенні осіб до адміністративної відповідальності.
Прокурорські перевірки засвідчили низький рівень знання службовцями, які уповноважені на виконання вимог законодавства про адміністративні правопорушення і, як наслідок – численні порушення при складанні протоколів та винесенні постанов у таких справах.
Зокрема, встановлено факти складання протоколів стосовно громадян органами, які не уповноважені Законом на такі дії, або ж складання протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, відповідальність за які законом вже скасовано.
Встановлено, що окремі з перевірених органів, які уповноважені законом розглядати такі справи, приймають рішення у справах без зазначення статті Кодексу про адміністративні правопорушення, за яке передбачено відповідальність, або ж притягують осіб до адміністративної відповідальності у вигляді попередження, тоді як санкцією статті визначено такий вид відповідальності як штраф, і навпаки.
Встановлено також випадки, коли службові особи органів державного контролю, з метою штучного нарощування показників в роботі, складали протоколи про вчинення особами адміністративних правопорушень, які в подальшому самі ж розглянули та притягли таких осіб до адміністративної відповідальності у виді попередження, тоді як такий вид Кодексом взагалі не передбачений.
Неналежно виконуються і вимоги КУпАП щодо здійснення контролю за станом виконання та своєчасного направлення постанов до відділу Державної виконавчої служби для примусового виконання штрафів. Як наслідок, правопорушник уникає відповідальності, а до місцевого бюджету не надходять значні суми коштів.
Накладаючи на винну особу адміністративне стягнення і виступаючи таким чином у ролі особи, яка уповноважена державою на виконання адміністративних функцій, службові особи органу державного контролю чи адміністративної комісії при органах місцевого самоврядування «чинять правосуддя», що ставить перед ними обов’язок володіти необхідним арсеналом правових засобів. Однак, у багатьох випадках посадовці таких органів припускаються на практиці суттєвих помилок, що іноді призводить до ухилення порушників від передбаченої відповідальності.
Прес-служба прокуратури Закарпатської області