8 грудня православні християни моляться святителю Петру, архієпископу Олександрійському

Петро народився і виріс в Олександрії, його вихователем був олександрійський єпископ Феона. Отримавши гарну освіту, Петро протягом п’яти років керував Олександрійською богословською школою. У 300 році після Феони він очолював Олександрійську церкву.

У період гонінь імператорів Діоклетіана і Максиміана святитель залишив місто і мандрував імперією. Після свого повернення в Олександрію, він написав «Слово про покаяння», адресоване християнам, які йшли на різні хитрощі, щоб уникнути мук.

Архієпископ Петро був сучасником ересіарха Арія, якого він прокляв і відлучив від церкви. У 311 році Петро був арештований і посаджений у в’язницю.

Арешт Петра і рішення про його страту спровокували народні хвилювання. Щоб уникнути страждань своїх прихильників, Петро попросив вночі розібрати задню стіну в’язниці і таким чином вивести його на страту.

Трибун з воїнами здивувалися мужності святого, який сам ішов на смерть. Вони взяли святителя і привели на те місце, де колись святий апостол Марк прийняв мученицьку смерть. Саме там святитель Петро і був обезголовлений.

http://religions.unian.ua

Comments are closed.