Учні з Луганська відвідали “родзинку” Закарпаття

Упершій половині січня в одному з туристичних комплексів Воловеччини відбувся зліт представників учнівського самоврядування Луганської і Закарпатської областей. Для школярів укладено цікаву насичену програму, справжньою родзинкою якої стала подорож до Національного природного парку «Синевир». Зустріч з працівниками установи відбулася на самісіньке Різдво в Реабілітаційному центрі бурих ведмедів.

Тут молодь з двох областей з захопленням спостерігала за клишоногими, яких тут нараховується 13 особин. Для гостей з Луганщини це особливий сюрприз, адже більшість з них вперше побачили живих ведмедів. А це надзвичайні звірі. За ними можна спостерігати годинами і щораз захоплюватись їх кмітливістю. Гостям зі Сходу особливо приємно було зустріти тут їхнього земляка Потапа. Цей ведмідь визволений з неволі у Луганську, де утримувався в поганих умовах, а ще на нього нацьковували собак. Зараз Потапа не впізнати – здоровий, енергійний, привітний до людей.

Працівники парку розповіли гостям про цих дивовижних тварин більш детально, а ще – про Синевирське озеро, рідкісний світ флори і фауни «Синевира», унікальні гірські вершини… Звісно, не обійшлося в цей день без подарунків. Від колективу парку кожен учасник зустрічі отримав презенти на згадку про візит у НПП «Синевир».

У пам’яті учнів з далекого і наразі буремного Сходу, а також їхніх закарпатських товаришів, залишилися незабутні миті Різдва у засніжених Карпатах.

Юрій БАБІЧИН, начальник відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир»