До кінця місяця бензин може коштувати вже більше 24 гривень

Про це  розповів директор ТОВ «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн.

Він зазначив у статті дня видання http://zn.ua що подальше зростання цін на бензин загрожує загостренням кризи споживання, який і так вже відчутний. В останні місяці спад роздрібних продажів бензину перевищує 25%.

“Не випливе і бізнес, який безпосередньо залежить від обсягів продажів. Для ринку нафтопродуктів, як і для будь-якого ринку підакцизних товарів, зростання вартості завжди супроводжується збільшенням тіньового ринку. Тут передумови очевидні. З 2013 р. податки у літрі бензину зросли з 3,5 до 10 грн. Останній хіт – 5-процентний збір з роздрібного обороту підакцизних товарів, який учасники паливного ринку знайшли “під ялинкою” в казна-звідки взялися поправках до Податкового кодексу. У січні склалася украй показова ситуація: сума податків зрівнялася з закупівельною вартістю нафтопродуктів по імпорту. У зв’язку зі зростанням світових цін пропорція повернулася, але впроваджений по суті диференційований акциз все одно постійно штовхає ціну вгору”, – йдеться в статті.

Автор вважає за доцільне зафіксувати акциз на паливо в національній валюті, а не в євро, як зараз, проте зазначає, що “будь-який натяк на зниження податків в Кабміні сприймається в штики”.

“Зниження акцизів могло б підтримати споживання, а отже, забезпечити приплив коштів у скарбницю. Але для цього необхідно максимально посилити контроль за обігом нафтопродуктів, а з цим великі проблеми. Почастішали останнім часом сигнали учасників ринку про контрабандні поставки нафтопродуктів через морські порти в Очакові, Миколаєві, Ізмаїла і Рені”, – пише автор.

http://gazeta.ua