На Закарпатті затвердять перелік рослин які підлягають охороні

Департамент екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації вносить на розгляд депутатів облради проект рішення «Про затвердження Переліків видів судинних рослин та оселищ (біотопів), що підлягають особливій охороні на території Закарпатської області”.

Необхідність прийняття такого рішення департамент обґрунтовує тим, що статтею 15 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища України”, статтею 30 Закону України „Про рослинний світ” визначено основні заходи щодо охорони, збереження, створення умов для відновлення видів рослин, які не занесені до Червоної книги України , але є рідкісними або такими, що перебувають під загрозою зникнення на території області і підлягають особливій охороні на цих територіях.

Рішенням Закарпатської обласної ради від 17.04.2014 №1002 затверджено Положення про Перелік видів рослин, що підлягають особливій охороні на території Закарпатської області. Відповідно до пункту 5 зазначеного рішення для наукового забезпечення ведення Переліку, підготовки пропозицій про занесення до Переліку та вилучення з нього видів рослин, організації наукових досліджень, розробки заходів щодо охорони рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення видів рослин, встановлення категорії їх охорони, координації державних органів та громадських організацій згаданим департаментом своїм відповідним наказом від 01.09.2014 №52 затверджено персональний склад обласної комісії з питань переліку видів рослин, що підлягають особливій охороні на території Закарпатської області. До складу комісії включено науковців УжНУ, установ природно-заповідного фонду загальнодержавного значення (Карпатський біосферний заповідник, національні природні парки Ужанський, Синевир), представників громадських організацій, Державної екологічної інспекції у Закарпатській області та Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

9 грудня 2014 року відбулося засідання цієї обласної комісії , яка опрацювала Перелік видів судинних рослин, що підлягають особливій охороні на території Закарпатської та за результатами досліджень прийняла рішення про виключення з переліку 22 види судинних рослин, замінивши їх на 22 нові види судинних рослин. З врахуванням пропозицій та зауважень науковців до Переліку видів рослин, що підлягають особливій охороні на території Закарпатської області, увійшло 321 вид вищих судинних рослин.

Враховуючи направленість зовнішньої політики України на приєднання до Європейського Союзу та транскордонне розміщення Закарпатської області, науковцями опрацьовано та запропоновано затвердити Перелік оселищ (біотопів), що підлягають особливій охороні на території Закарпатської області. Доцільність затвердження зазначених списків підтверджено Міжвідомчою науково-дослідною лабораторією охорони природних екосистем біологічного факультету ДВНЗ „Ужгородський національний університет” (лист від 21.08.2014 року № 2).

На часі – затвердження Переліку видів судинних рослин та оселищ (біотопів), що підлягають особливій охороні на території Закарпатської області, що дозволить визначити основні заходи щодо охорони, збереження, створення умов для відновлення рідкісних та зникаючих видів рослин, що підлягають особливій охороні на території області, які не занесені до Червоної книги України.

Прес-служба Закарпатської облради