Голова Закарпатської ОДА зустрівся в Іршаві із рідними загиблих учасників АТО
Керівник області в першу чергу висловив свої співчуття рідним та запевнив, що поділяє біль усіх закарпатців, які втратили близьких.
Перше ж питання, яке поставив Василь Губаль жінкам – чи місцева влада приділяє належну увагу родинами, чи всі запити, котрі виникали, задовольнили. Нарікань матері і вдова не висловили, втім, Любов Данильченко зазначила, що наразі сім’я не отримала державної допомоги, ту саму проблему мають й інші дві родини, а вдові Короля ще складніше, бо Юрій служив у добровольчому батальйоні.
Голова ОДА зазначив: звертатиметься в Міноборони щодо оформлення виплат, і доручив військовому комісару області Олегу Вінницькому тримати це питання на контролі.
Затим запропонував жінкам інші види підтримки – як от забезпечення відпочинку дітей та оздоровлення. З’ясувалося, що одна з доньок Ольги Король вже має путівку в Одесу, і для двох інших голова ОДА дав доручення надати можливість відпочити в таборі. А дружина та матері загиблих мають вирішити, в якому санаторії оздоровлення їм потрібніше, й це буде організовано.
Далі торкнулися проблем із житлом. Для участі в програмі поліпшення житлових умов, яка передбачена державою, треба щоби родини стали на квартирний облік (у селах цього переважно не роблять). Особливо це актуально для пані Король, бо вона проживає у будинку родичів.
Голова ОДА доручив голові Іршавської райради Іванові Савку оформити взяття родини на квартирний облік. А також разом з головою РДА Віктором Симканинцем тримати на контролі потреби родин щодо ремонтів та всіх інших питань побутового характеру.
Відтак керівник краю сказав жінкам: “Я дуже прошу вас говорити про все, порушувати всі проблеми. Ви втратили найдорожчих, держава вам довіку винна й ви повинні відчути всю можливу підтримку і турботу. А завдання як центральної, так і обласної та місцевої влади – це забезпечити. І, звісно, прийміть наші співчуття та слова поваги й вдячності…”, – сказав Василь Губаль.
Олександр Данильченко – “Кіборг”, боєць 93-ї механізованої бригади – загинув під Донецьком у січні. Доброволець — у військкомат з’явився самостійно, після чого був зарахований до військової частини А2890 і 21 серпня відправився на фронт. Служив у Дніпропетровській 93-ій механізованій бригаді. Виходець із Донеччини, який вже десятиліттями мешкав на Закарпатті, вважав, що мусить боронити рідну землю. Брав участь в обороні донецького аеропорту, містечок Піски та Опитне, був представлений до нагород… Ховали в Ільниці, зустрічали на колінах… Був батьком трьох дітей і чекав на шостого онука…
Юрій Король, доброволець батальйону “Айдар”. Загинув у боях між селищем Металіст та містом Щастя ще 5 вересня. Був похований у Старобільську як “тимчасово невідомий герой України”, особу вдалося ідентифікувати за допомогою проведення експертизи ДНК аж у лютому. Тоді ж і поховали його у рідному Заріччі.
Юрій Соколачко – 43-річний солдат 128-ї гірсько-піхотної бригади, коригувальник артилерії – загинув 26 вересня під час оборони Донецького аеропорту. Був призваний до лав Збройних сил в ході другої хвилі мобілізації. Родом з села Лоза Іршавського району. В загиблого вдома залишилася мати. Поховали у с. Лоза в січні 2015, коли ідентифікували тіло…
Прес-служба Закарпатської ОДА