12 серпня – пам’ять святого мученика Іоанна Воїна

[Total: 0    Average: 0/5]

Святий Іоанн, за походженням слов’янин, служив у війську в царювання імператора Юліана Відступника і разом з іншими воїнами був посланий вбивати християн.

Юліан, рідний племінник імператора Костянтина Великого, царював з 361 до 363 року.

Відступником він називається тому, що будучи з дитинства християнином, по вступі на престол відрікся від християнської віри і став ревним язичником. Бажаючи послабити християнство і відновити в римській імперії падавше язичництво, він вживав проти християн спершу хитрі заходи, а потім перейшов до заходів насильства, хоча і не споруджував загального гоніння.

Святий Іоанн, хоча зовні здавався виконавцем нечестивого справи, дорученої імператором, насправді таємно надавав християнам чималу допомогу. Будучи сам християнином, він переховував одновірців, допомагав їм грошима, їжею і одягом, а християн, ув’язнених у темниці, відвідував і втішав словом любові, співчуття і схвалення.

Дізнавшись про це, Юліан наказав привести Іоанна до Константинополя, щоб передати суду і страті. Святого довго катували і мучили, але не могли зломити його і на закінчення кинули в темницю, де він пробув до смерті Юліана Відступника.

Отримавши свободу, святий Іоанн до глибокої старості продовжував вести праведне життя, вправляючись у молитві та пості, відвідуючи хворих і втішаючи скорботних. Так він прикрашав своє життя і вдосконалював себе в чесноті.

Провівши життя свою так Богоугодно, він відійшов до Господа і був похований на тому місці в Константинополі, де ховали подорожніх. Після кончини своєї св. Іоанн звершував багато чудес.

Святому Іоанну моляться за ув’язнених, а також він викриває злодійство та допомагає знаходити втрачене і викрадене.
http://religions.unian.ua

Comments are closed.