На Форумі видавців у Львові книгу Ольги Гнатюк «Відвага і страх» назвали найкращою

[Total: 0    Average: 0/5]

У Львові на 22-му Форумі видавців назвали найкращі видання року. Головну книжкову премію отримала професор Варшавського університету Ольга Гнатюк.

Її книга “Відвага і страх” – це історичне видання про Львів часів Другої світової війни. Авторка зізнається, що своєю книгою хотіла подякувати львів’янам та українцям загалом.

“На те є кілька причин. По-перше, моя мама народилася тут після того, як вступила Червона армія у вересні 1939 року. Вона буквально день після того народилася, і мене це дуже інтригувало. Почала розплутувати ці сюжети значно-значно пізніше – після смерті моєї мами. Але це не родинна історія, не винятково родинна історія”, – пояснила письменниця.

Престижні нагороди отримали ще 21 книга. “Це єдина в Україні премія такого плану. Завжди нагороджуємо найкращі видання. Найкращу книжку обирає компетентне журі. Запрошується щороку близько 100 осіб. Засідання триває за два дні до початку форуму. Це люди з різних галузей: літературознавці, науковці, філософи, журналісти, перекладачі, бібліотекарі”, – розповіла прес-секретар Форуму видавців Ольга Вишня.

Книжкове свято у Львові триватиме до 13 вересня. Планується, що його відвідає близько 50 тисяч людей.

http://tsn.ua

Comments are closed.