22 листопада православні підносять свої молитви перед образом Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця»

[Total: 0    Average: 0/5]

Ікона Божої Матері, з назвою «Скоропослушниця» – древній чудотворний образ, який знаходиться на Святій Горі Афон, у монастирі Дохіар.

Монастирський переказ відносить час її написання близько десятого століття, до часів життя настоятеля обителі святого Неофіта.

У 1664 році відповідальний по кухні Ніл, проходячи в нічний час у трапезну із запаленою лучиною, почув від образу Богородиці, що висів над дверима, голос. Він закликав ченця надалі тут не ходити і не коптити ікону. Чернець подумав, що це жарт якогось брата і знехтував знаменням, продовжуючи ходити в трапезну із закіптюженою скіпою.

Раптово він осліп. У гіркому розкаянні молився Ніл перед іконою Божої Матері, благаючи про прощення. І знову почув дивний голос, який повідомив про прощення і повернення зору, але з наказом, який слід передати всій братії: “З цієї пори буде називатися ця Моя ікона Скоропослушницею, тому що швидку буду являти милість і виконання прохань всім, хто звертатиметься до неї,”. Пресвята Богородиця виконала і дотепер виконує Свою обіцянку – являє швидку допомогу і втіху всім, хто звертається до Неї з вірою.

На Русі завжди користувалися великою любов’ю і шануванням списки з чудотворної Афонської ікони “Скоропослушниця”. Багато з них прославилися чудесами. Особливо відзначалися випадки зцілення від падучої хвороби і біснування.

У 1938 році Афонська обитель Дохіар принесла в дар Руській Духовній Місії в Єрусалимі список з чудотворної ікони Божої Матері “Скоропослушниця”.

21 листопада напередодні 25-ї Неділі по П’ятидсятниці та молитовної пам’яті ікони Божої Матері «Скоропослушниця» керуючий єпархією Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив Всенічне богослужіння в Мукачівському Свято-Миколаївському жіночому монастирі.

Владика у співслужінні братії монастиря та священнослужителів єпархії звершив в монастирському храмі Вечірню з освяченням хлібів та святкове Утреннє богослужіння.

 

 

 

 

 

 

В кінці богослужіння архіпастир разом з духовенством вклонилися місцевовшанованому образу Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця».

Насамкінець архієрей привітав настоятельку монастиря – ігуменю Епістімію (Щербан), сестер та прихожан монастиря зі святом та побажав святій обителі розквіту і ствердження в несіння місії проповіді святого Євангелія.

Сьогодні, 22 листопада в день молитовної пам’яті ікони Божої Матері «Скоропослушниця» керуючий єпархією високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершить архієрейське богослужіння в Домбокському Свято-Успенському жіночому монастирі.

https://zakarpatpost.net

Comments are closed.