Медичні заклади Мукачева  готові до можливої епідемії грипу

Чи готові медичні заклади до можливої сезонної епідемії грипу вивчали представники міської влади Мукачева.

Міський голова Андрій Балога та начальник відділу охорони здоров’я міськвиконкому Любов Мандзич за участі в.о. головного лікаря Мукачівської ЦРЛ Мирослава Гавришка провели нараду на базі лікарні, на якій обговорювалися питання підготовки до можливої епідемії грипу та наявності в закладах лікарських засобів.

По всіх регіонах України збільшуються захворювання на грип H1N1, і кількість смертей зростає. На щастя, в Мукачеві не фіксують хворих на цей вид грипу, але медики готові оперативно надавати медичну допомоги. Шість років тому в центральній районній лікарні відкрито молекулярно-генетичну лабораторію із застосуванням полімеразно-ланцюгової реакції. Тут всього кілька годин можуть визначити штам вірусу грипу, що допоможе призначити правильне лікування для хворого.

«Лікарня на 100% забезпечена ліками, в тому числі й противірусними засобами. Окрім того лабораторія буде працювати в посиленому режимі.За потреби хворих на грип будуть оперативно діагностувати і надаватимуть відповідне лікування. Головне при перших симптомах – звертатися до лікарів і не займатися самолікуванням», – каже Любов Мандзич.

З усіма питаннями мешканці міста можуть звертатися до фахівців за телефонами:  2-20-31 ( районна поліклініка), 2-13-62 (дитяча поліклініка)

Лікарі закликають: у разі появи небезпечних симптомів – значне підвищення температури тіла, головний біль, біль у м’язах, біль у горлі, кашель, нежить, закладеність носа – потрібно обов’язково звернутися в лікувальний заклад, пройти обстеження та при необхідності отримати лікування.

 Мукачівська міськрада

Comments are closed.