15 січня – цей день в історії України та світу

Найцікавіші факти і дні народження найбільш неординарних особистостей, які залишили свій слід в історії України і світу.

1797 – Джон Етерінгтон з Лондона вперше в Англії почав продаж у своєму магазині нового типу головного убору – циліндра.

1892 – У газеті «Triangle» в місті Спрінґсфілд, штат Масачусетс, де виникла гра баскетбол, автор гри доктор Джеймс Нейсміт вперше опублікував 13 правил її проведення.

1907 – Доктор Лі де Форест запатентував трьохелектродну вакуумну трубку, пристрій, котрий дав змогу перетворити радіо на практично використовуваний пристрій передачі голосу та музики.

1919 – Після провалу збройного комуністичного повстання в Берліні, урядові війська схопили і без суду стратили ініціаторів повстання, засновників німецької Компартії 48-річних Карла Лібкнехта і Розу Люксембург.

1951 – Західнонімецький суд виніс вирок у справі Ільзе Кох, дружини коменданта концентраційного табору Бухенвальд, звинуваченої у знущаннях та вбивствах в’язнів і прозваної за свою надмірну жорстокість «бухенвальдською відьмою».

1970 – 28-річний полковник Муаммар Каддафі, котрий прийшов до влади в Лівії в результаті військового перевороту і повалення влади короля Ідріса, проголошений прем’єр-міністром країни.

1986 – У радянських газетах опубліковано заяву Генерального секретаря ЦК КПРС Михаила Горбачева, у якій проголошено «програму поетапної ліквідації до 2000 року всіх видів ядерних озброєнь».

1992 – Бернерс-Лі Тім, «батько World Wide Web», випустив веб-браузер – програму, яка дає можливість переглядати ресурси інтернету.

1992 – Європейська спільнота визнала незалежність Хорватії та Словенії, колишніх югославських республік, які перебували у федерації з 1918 року.

1992 – Президією Верховної Ради України затверджено музичну редакцію Державного гімну України, автором якої є Михайло Вербицький

1992 – Ямайка і Австрія визнали незалежність України.

1994 – У результаті проведеного в Туркменистані референдуму повноваження голови республіки Сапармурата Ніязова продовжені з п’яти до десяти років.

1994 – за нез’ясованих обставинах безвісти зник український політик Михайло Бойчишин.

15 січня народились:

1797 – Джон Етерінгтон з Лондона вперше в Англії почав продаж у своєму магазині нового типу головного убору – циліндра.

1892 – У газеті «Triangle» в місті Спрінґсфілд, штат Масачусетс, де виникла гра баскетбол, автор гри доктор Джеймс Нейсміт вперше опублікував 13 правил її проведення.

1622 – Мольєр, дійсне ім’я й прізвище Жан Батист Поклен, французький драматург, актор, театральний діяч.

1794 – Олександр Грибоєдов, російський письменник («Горе від розуму»).

1850 – Міхай Емінеску, визначний румунський поет-романтик.

1850 – Софія Василівна Ковалевська, російський математик, письменниця й публіцистка.

1869 – Станіслав Висп’янський, польський поет, драматург, художник.

1891 – Осип Мандельштам, російський поет.

1917 – Євгеній Олексійович Лебедєв, актор театру й кіно, народний артист СРСР.

1918 – Гамаль Абдель Насер, другий президент Єгипту, Герой Радянського Союзу.

1929 – Мартін Лютер Кінг, лідер боротьби за цивільні права чорношкірих американців.

1945 – Максим Ісакович Дунаєвський, російський композитор (музика для к/ф « Д’артаньян і три мушкетери», «Діти капітана Гранта»).

1957 – Хосе Монтілья Аґілера, каталонський та іспанський політичний діяч, 128 Президент Жанаралітату (національного уряду) Каталонії.

1957 – Світлана Сорокіна, російська журналістка, телеведуча програм «600 секунд», «Вісті», «Герой дня», «Основний інстинкт». Зараз працює на незалежному телеканалі «Дождь».

1963 – Брюс Шнайер, найвідоміший американський криптограф.

http://www.parta.com.ua

Comments are closed.