Який партійний квиток має закарпатська корупція?
Андрій Шекета та Володимир Феськов – співучасники ініціативи «Під контролем» розповіли про механізми боротьби з політичною корупцією в регіонах (позиви, акції прямої дії тощо).
В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція “Який партійний квиток має корупція.” На прес-конференції було оголошено про створення Всеукраїнської ініціативи по боротьбі з політичною корупцією у місцевих радах «Під контролем» та її діяльність на Закарпатті.
Мета коаліції – контроль за доброчесністю в діях мерів та депутатів місцевих рад під час управління комунальним майном громад, організації тендерних процедур у всіх регіонах України.
Андрій Шекета та Володимир Феськов – співучасники ініціативи «Під контролем» розповіли про механізми боротьби з політичною корупцією в регіонах (позиви, акції прямої дії тощо).
Андрій Шекета розповів: «На Закарпатті у рамках ініціативи організація «Закарпатський громадський центр» здійснюватиме моніторинг на рівні області та обласного центру. Відстежуватимуть питання комунальної власності, розподіл посад і тп. Наша робота здійснюватиметься за загальною методологією, однаковою для всіх областей. Окрім Закарпаття працюватимемо і з Чернівецькою областю. У результаті цієї роботи на всіх чиновників буде складено досьє – де будуть корупційні ризики. За результатами певних періодів випускатимуться певні матеріали – «Барометр корупції». Інколи ми бачимо «нетипові коаліції», коли йдеться про заробіток грошей. Про все це треба говорити, тиснути на керівництво цих партій або того, хто призначав того чи іншого чиновника. Щоб як мінімум зменшувати об’єми місцевої політичної корупції».
Володимир Феськов додав: «Стартує дуже важлива ініціатива, головною метою якої є донести до виборця, у скільки йому обходиться чиновник чи політик, якого він обирає. Можна буде побачити, скільки насправді коштує корупція. У виборця, на жаль, коротка пам’ять. За 5 років чиновники знову одягають нову марку, новий бренд, йдуть від нової політичної сили і виборці їх обирають. А далі – не важливо від кого прийшов в органи влади, а важливо, чи ти поділяєш зі мною бажання розпоряджатися ресурсами громади у власних інтересах. Тому ми створюватимемо такі профайли: від біографічної довідки до злодіянь, скоєних правопорушень. А також вказуємо, від якої політичної сили пройшла ця людина. Іноді лідери партій зі столиці говорять про дуже важливі і потрібні речі, освідчуються виборцю у любові, прагненні працювати чесно. Натомість їх представники на місцях у прямому сенсі слова обкрадають місцеві громади. Політична сила, вважаю, має нести відповідальність за те, що безвідповідально ставиться до своїх списків».
За підрахунками громадських активістів, корупційні дії міських голів та депутатів місцевих рад всіх партій тільки в системі ЖКХ сягають збитків у розмірі понад 50-60 млрд. грн. щорічно. Ці гроші роздаються депутатам, фірмам, якими вони володіють безпосередньо, через родичів чи підставних осіб, або через комунальні підприємства, які контролюються їхніми ставлениками. Місцеві депутати все менше зважають на політичні розбіжності та об’єднуються з метою задоволення власних корупційних інтересів. Як приклад громадські активісти наводять співпрацю між депутатами різних за ідеологічними поглядами політичних фракцій у місцевих радах Ужгорода («Відродження» + «Батьківщина»), Київська обласна рада (Радикальна партія + «Батьківщина» + «УКРОП»), Запоріжжя (Опозиційний Блок + «Самопоміч»). І така тенденція обєднання на базі корупційної ідеології притаманна усім без виключення регіонам України.
З метою систематизації та виявлення ознак корупції в діяльності місцевих депутатів та мерів міст, учасники прес-конференції оголосили про створення Всеукраїнського руху громадських ініціатив «Під контролем». Наразі до участі в русі долучилися понад 20 організацій з усієї Україні, але цей список буде розширюватися. Членами Руху стали НУО, які послідовно останні роки боряться з корупцією у своїх містах “Тендер і Змова” (Львів), Центр громадської активності “RESULT” Вінниця, “Бюро аналізу політики,” (Суми), “Степ” (Запоріжжя), “МОСТ” (Херсон), “Інститут аналітики та адвокації” (Полтава), “Свідомі” (Київ), “Центр локального самоврядування (Київська область), “Рух державотворців” (Кіровоград), “Інститут Політичної інформації” (Одеса), “Закарпатський Громадський Центр” (Ужгород).
Рух зосередиться на пошуку корупційних схем у міських та обласних радах всіх регіонах України. Після виявлення фактів корупції, активісти руху передаватимуть інформацію у НАБУ та Генпрокуратуру з вимогою притягнути місцевих політиків до відповідальності. Повідомлення про факти корупційної діяльності місцевих політиків передаватимуться до керівних органів політичних партій з вимогою вплинути на них. Громадськість зможе ознайомитися із фактами порушень у базі корупціонерів «Барометр політичної корупції» та у Рейтингу корупціонерів політичних партій.
Інформація надана Ужгородським прес-клубом