В Ужгороді відкрили виставку живопису

9 червня у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту заслужений художник України Василь Свалявчик представив тематичну добірку творів, об’єднану назвою “Дерев’яна храмова архітектура Закарпаття”.

На 27-ми полотнах зображені найкращі свідчення духовної культури краю. Це, зокрема, пам’ятки Великоберезнянщини, Мукачівщини, Свалявщини, Воловеччини, Тячівщини, Рахівщини та, здебільшого, Міжгірщини й Хустщини.

Виокремити якусь із церков художник не може, каже: всі вони рівні і рідні для нього, писав їх із однаковим завзяттям, деякі – на пленерах, за іншими приїздив окремо. Загалом, це чи не найповніша збірка, присвячена церковній архітектурі, серед доробків закарпатських художників. Над нею Василь Свалявчик працював не одне десятиліття і з прикрістю зауважує, що за цей час окремих церков уже не стало або ж вони втратили свій первозданний вигляд, тож ті, які вціліли, слід особливо цінувати. Власне, мета презентації, за словами митця, зацікавити храмовою архітектурою відпочивальників, аби, оглянувши виставку, вони захотіли побачити змальоване наживо.

Настрій виставки доповнюють і колоритні замальовки з сільського життя – старі хати, копиці тощо.

Побачити роботи можна протягом двох тижнів.

Управління культури Закарпатської ОДА