Розширення Євросоюзу та допомога Україні на інтеграційному шляху – одні з пріоритетів Словаччини під час головування в Раді ЄС

З липня вперше Словаччина розпочинає піврічне головування в Раді Європейського Союзу – одному із його законодавчих органів.

Країна безпосередньо долучиться до організації роботи Ради, контролюватиме виконання її завдань, сприятиме ухваленню політичних та правових рішень та буде посередником між державами-членами ЄС.

Про пріоритети під час головування Словаччини в Раді Європейського Союзу в Закарпатській ОДА розповіла Генеральний консул Словацької Республіки у м. Ужгород Янка Буріанова.

За словами дипломата, головування Словаччини припадає на нелегкі для Євросоюзу часи спричинені терористичними загрозами, економічною кризою, безробіттям, зниженням довіри до союзу. Саме тому серед пріоритетів під час головування – зламати бар’єри, мобілізувати Євросоюз до згуртованості й тим самим запобігти його фрагментації. «Словаччина зосередиться на тому, що нас об’єднує – спільні цінності – людська гідність, безпека, процвітання, свобода, мир, демократія, добробут громадян. Цінності, які ми маємо завдяки Євросоюзу, треба розвивати і надалі, – каже Янка Буріанова. – Адже Словаччина переконана, що Євросоюз є найкращим шляхом для країни і для європейського континенту». За її словами, серед пріоритетних сфер також розвиток економічно сильної Європи, модернізація спільного ринку, контрольована міграційна політика.

Під час свого головування в Раді ЄС, Словаччина підтримуватиме і подальше розширення Європейського Союзу. «Особлива увага приділятиметься подальшому глибокому реформуванню України на шляху в цьому напрямку», – наголосила дипломат.

На важливості головування в Раді ЄС країни-сусідки наголосив заступник голови Закарпатської ОДА Олександр Петік. Адже, за його словами, Словаччина має позитивні приклади тих перетворень, які намітило втілити українське суспільство. «Переваги стосуються в першу чергу Закарпатської області, яка є «воротами» України. Ми спільно втілюємо багато транскордонних проектів у культурній, освітній, соціальній сферах та впроваджуємо основні засади правової культури. Тож у нас є можливість узагальнити позитиви у співпраці та намітити на найближчі півроку що ми можемо винести на розсуд усіх європейських націй», – зазначив заступник керівника краю.

Захід, організований Генеральним консульством Словацької Республіки в м. Ужгород та Національним інститутом стратегічних досліджень спільно з облдержадміністрацією, завершився обговоренням та дискусією експертів, дипломатів та науковців.

http://www.carpathia.gov.ua