Застраховані закарпатці мають право на податкову знижку

Закарпатці, котрі сплатили внески за страхування життя мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

У Податковому кодексі йдеться, що платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) за договорами довгострокового страхування життя як свої, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які не перевищують:

а) при страхуванні платника податку – сума, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (1930 грн. у 2016 році);

б) при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення чи за їх сукупністю – 50% суми в розрахунку на кожного застрахованого члена сім’ї (689 грн. у 2016 році).

До податкової знижки включаються витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов’язково повинні бути відображені сума сплачених страхових внесків, дата сплати, прізвище платника, реквізити договору згідно з яким здійснюється така плата, відповідний договір (договір довгострокового страхування життя, тощо).

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року. Разом з цим, на вимогу контролюючого органу платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації.

Нагадуємо, що право на податкову знижку передбачено статтею 166 Податкового кодексу України, – інформує ДФС у Закарпатській області.