Аеропорт «Ужгород» залишився на рівні 60-х років минулого століття

[Total: 0    Average: 0/5]

Активні спроби відновити регулярне авіасполучення із Закарпаття виявили, що аеропорт «Ужгород» за технічними параметрами безнадійно застарів. Це підтвердив аудит авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ). Як ідеться в листі авіакомпанії, в аеропорту відсутні деякі сертифікати на виконання робіт та такі важливі складові частини для обслуговування пасажирів, багажу та літаків, як наземне джерело живлення, установка повітряного запуску літаків, спецмашини для підігріву в холодну пору року, туалет-сервісу, заправки питною водою, азотом високого тиску. Аеродром потребує підвищення до 6-ї категорії за належним рівнем протипожежного захисту. Необхідно завершити ремонт штучного покриття злітно-посадкової смуги та її світлового обладнання, збільшити відстань заходу на посадку до 20-кілометрової зони.

Авіакомпанія МАУ має наміри почати регулярні рейси в аеропорт «Ужгород», у тому числі літаками типу Боїнг-737 та Ембрайер-190, починаючи з весняно-літної навігації 2017 року. Однак для цього необхідно завершити ремонт штучного покриття аеродрому, забезпечити безаварійну посадку літаків, поновити необхідні сертифікати й закупити або взяти в оренду згадане устаткування.

– Останні десятиліття аеропортом Ужгорода ніхто не займався, що й призвело до його теперішнього стану, – наголошує Геннадій Москаль. – Зацікавленість у відновленні регулярного повітряного сполучення з Ужгорода (причому не тільки в напрямку Києва, а й за кордон, у тому числі в Туреччину) висловили вже кілька авіакомпаній. Принципове питання про доведення аеропорту «Ужгород» до нормального технічного стану має прийняти обласна рада., повідомили zakarpatpost.net.

 

Comments are closed.