Інфекційне та пологове відділення Хустської райлікарні волають по допомогу
800 тисяч гривень незабаром отримає Хустська райлікарня для проведення капітального ремонту в інфекційному відділенні шатрової покрівлі, заміни сантехніки, вікон та електрообладнання. Таку суму виділили обласні обранці на нещодавньому пленарному засіданні четвертої сесії облради, дослухавшись до порад голови Закарпатської облради Михайла Рівіса, який переконав колег в необхідності ще цьогоріч хоча б частково відремонтувати «інфекційку».
Головний лікар Володимир Роман продемонстрував очільнику облради, який у понеділок навідався у Хустську райлікарню, в якому жахливому стані перебуває будівля інфекційного відділення, зведена ще у 70-х роках минулого століття. Дах в аварійному стані й у дощ протікає, місцями зсунувся і загрожує обваленню цеглин, по стінах стікає вода, у палатах та медкабінетах – грибок та плісень…
– Інфекційне відділення, м’яко кажучи, мене шокувало, – ділиться враженнями Михайло Рівіс. – Воно перебуває у такому жалюгідному стані, який є абсолютно неприйнятним для лікування інфекційних хворих. Усім своїм виглядом воно давно волає про допомогу.
Нині 2-х поверхова «інфікційка» розрахована на 30 ліжок (як для дітей, так і для дорослих) і є унікальною тим, що до кожного боксу є своє окреме прийомне відділення, до якого може під’їхати швидка карета і доставити хворого. Михайло Рівіс пообіцяв разом з головою району Назарієм Павлієм докласти максимум зусиль, аби вкрай необхідне не лише для Хустського району, а й для сусідніх районів інфекційне відділення було відремонтовано та облаштовано сучасним медобладнанням, і щоб люди вчасно отримували необхідну медичну допомогу. А для цього потрібно не менш, як 5 млн.грн., які у 2017 році плануються виділити з Державного фонду регіонального розвитку та бюджету області.
Наступним об’єктом цієї лікарні стало зведене ще у 1995 році 4-х поверховий акушерсько-гінекологічний корпус, і який жодна влада області так і не спромоглася довести до кінця. Нині пологове відділення стоїть як примара, дах та стіни дедалі більше руйнуються. Володимир Роман бідкається, що тепер для його реконструкції за проектно-кошторисною документацією потрібно майже 100 млн грн., аби ввести в дію. Через двадцятилітню руйнацію четвертий поверх цього довгобуду доведеться повністю розібрати. Після реставрації та ремонтних робіт тут функціонуватимуть жіноча консультація, лабораторія, центр планування сім’ї, неонатологія (палати для породіль з немовлятами), та відділення, в якому доглядатимуть недоношених діток. З яких джерел фінансуватимуть реконструкцію, розповів Михайло Рівіс:
– П’ять мільйонів плануємо залучити з Державного фонду регіонального розвитку, також за рахунок співфінансування обласного бюджету та наших чеських партнерів з Устецького краю, з якими незабаром підпишемо довгострокову угоду про співпрацю. Крім цього, залучатимемо сюди кошти європейського об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА, передбачені для розбудови медичної сфери Закарпаття, та інші грантові проекти. А оснащувати медобладнанням плануємо за рахунок Світового банку реконструкції та розвитку. Ми маємо розуміти, що сьогодні у держави немає коштів, щоб заново побудувати нові лікарні, закупити сучасне обладнання, ліки, але є сподівання на реалізацію вкрай необхідної реформи в медичній сфері та введення страхової медицини. Але на це потрібен час, який, як ми бачимо – не на користь людям. Тому влада на місцях повинна вживати всі можливі і неможливі заходи, аби не лише утримувати медзаклади, а й розбудовувати їх. Краяни повинні отримувати якісні послуги та фахове лікування, – резюмував голова облради.
Загалом Хустська райлікарня – одна з найпотужніших у краї, розрахована на 500 ліжок. Щорічно тут лікується майже 19 тисяч людей з навколишніх районів (в яких проживає понад 120 тисяч краян) та проводиться понад 3 тисячі операцій. Трудиться тут майже 100 лікарів, 60% з яких – фахівці вищої категорії, та 800 інших працівників. Лікарня оснащена найновішим медобладнанням, зокрема, комп’ютерною томографією, рентгеном та ультразвуковими кабінетами для променевої діагностики, малоінвазивних ендоскопічних втручань тощо, що дозволяє ставити максимально точні діагнози при різних видах захворювань. Введено в дію сучасний операційний блок, де одночасно може працювати 7 бригад. Також створено автономну операційну в пологовому відділенні. За рік тут народжують понад півтори тисячі жінок.
Відтак головний лікар з гордістю продемонстрував відремонтоване за кошти обласного бюджету відділення інтервенційної кардіології та реанімації, а також сучасний операційний блок, повністю оснащений за кошти Світового банку реконструкції та розвитку, повідомили zakarpatpost.net у прес-службі Закарпатської облради.