Закарпатське родовище золота суд залишив Захарченку

«Карпатська рудна компанія» через суд змусила Держслужбу геології та надр скасувати призупинення дії спецдозволу на видобуток золото-поліметалічних руд на родовищі Берегівське.
Про це стало відомо з ухвали Вищого адміністративного суду України, передають «Наші гроші».

На початку 2012 року ТОВ “Карпатська рудна компанія” отримало спецдозвіл № 4113 на дослідно-промислову розробку родовища Берегівське. 17 лютого 2014 року, за кілька днів до втечі Януковича, підприємство було реорганізоване в ПАТ, а юрадреса змінилась з Києва на Берегове Закарпатської області.

В кінці березня того року регіональне відділення Держдепартаменту геологічного контролю провело планову перевірку фірми, в результаті якої було виявлено близько десятка порушень законодавства з боку бізнесменів.

Так, у компанії не виявилося оригіналу угоди про користування родовищем, не виконано відразу низку умов спецдозволу, не було розпочате обіцяне буріння нових свердловин та інше.

На основі даних перевірки в кінці квітня 2014 року Державна служба геології та надр зупинила дію спецдозвілу на розробку руд на родовищі Берегівське та дало фірмі місяць на виправлення порушень. Але та звернулася до суду з вимогою скасувати наказ Держгеонадр.

В суді “КРК” надала експертний висновок казенного підприємства “Кіровгеологія” Держгеонадр про те, що фірма виконує умови спецдозволу та виправила порушення. А частину встановлених перевіркою порушень фірма скасувала в судовому порядку.

В зв’язку з цим в середині жовтня 2016 року Закарпатський окружний адміністративний суд зобов’язав поновити дію спецдозволу “КРК”, в грудні це рішення підтримав і апеляційний суд.

У свою чергу Вищий адмінсуд заявив, що Держгеонадр в своєму позові не вказала норми, які порушили суди попередніх інстанцій, приймаючи рішення на користь фірми. А тому взагалі відмовився приймати касацію до розгляду.

Раніше засновниками “Карпатська рудна компанія” були Валерій Бредихін та ТОВ “ГГП “Бріком”, директором якого також був Бредихін.

Він мав спільну фірму “Линкруст” з дружиною екс-міністра МВС Віталія Захарченка Людмилою. Крім того, Бредихін разом з самим Захарченком володіють товарним знаком “Трибушани”.

Влітку власником 100% акцій “Карпатська рудна компанія” стала кіпрська фірма “Аvellana gold ltd”, а в серепні Бредихін був звільнений з посади голови наглядової ради та директора підприємства. Керівником “КРК” було призначено Миколу Гожика.

За даними ЗМІ, Гожик раніше займав посаду директора з розвитку “КРК”. Зараз на нього також переоформлене “ГГП “Бріком”.

Власником “Аvellana gold ltd” вказаний громадянин США Севедж Браян. Він очолює раду директорів “Pioneer Management LLC”, яка надає консультаційні послуги в сфері природних ресурсів.

Браян стверджує, що “Аvellana gold ltd” була створена “після Євромайдану групою міжнародних інвесторів, які сприйняли події в Україні як провісник змін”.

В вересні “Аvellana gold ltd” отримала три спецдозволи на розвідку та видобуток поліметалічних руд на Західній Україні.

Роботи будуть проводитися на двох родовищах, на які має дійсні спецдозволи “КРК” – Берегове та Мужієвське. Також “Аvellana gold ltd” отримало спецдозвіл на роботи на родовищі в Квасово.

zakarpatpost.net