Чому в Закарпатті масово продають першоцвіти?

Задля збереження ранньоквітучих рослин, зокрема занесених до природоохоронних списків,  Держекоінспекція області посилює боротьбу зі збором та торгівлею рідкісними рослинами.

На Закарпатті з числа червонокнижних видів зростають, зокрема,  шафран Гейфеля, підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний. Ранній термін їх цвітіння призводить до того, що збувають ці рослини  далеко за межами їх ареалу зростання, а обсяги торгівлі часом набувають злочинного характеру.

Спеціалісти Держекоінспекції спільно з представниками Національної поліції, лісової охорони та громадськими інспекторами з охорони довкілля до 25 травня проводитимуть рейдові перевірки  в місцях збору та збуту рослин, шляхах транспортування та в пунктах пропуску через державний кордон.

Державна екологічна інспекція попереджає: занесені до Червоної книги України першоцвіти перебувають під захистом закону. Порушення середовища зростання, а також їх знищення тягне за собою накладення штрафу: на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів (340 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого та на посадових осіб від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів (510 850 грн.). Придбання, збут чи розповсюдження таких рослин карається накладенням штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-1700 грн.). Ці дії на територіях природно-заповідного фонду караються штрафом  від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3655 грн.).

Крім того, розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження одного екземпляра підсніжника звичайного, білоцвіта весняного та шафрана Гейфеля становить 62 гривень,  білоцвіта літнього – 49 гривень,  сон Шерфеля– 37 гривень.

Державна екологічна інспекція звертається до всіх краян з проханням бережно ставитись до природи і краси Закарпаття, не зривати червонокнижні рослини та не завдавати шкоди ареалу їх зростання.

zakarpatpost.net